Együttműködési megállapodás a Nagyváradi Egyetemmel

2017. április 6.

2017. április 5-én a Miskolci Egyetemre látogatott a Nagyváradi Egyetem vezetése. A ta­lálkozó során folytatott tárgyalások célja a partnerintézmény tevékenységének jobb megis­merése, a két egyetem közötti jövőbeni együttműködés erősítése, szakmai kapcsolatok kialakítása, továbbfejlesztése és elmélyítése volt.

A megbeszélésen elhangzott, hogy azokon a tématerületeken várható in­tenzívebb együttműködés, amelyek szorosabban összekapcsolódnak kari szinten is, ilye­nek például az energetika, a gazdaságtudomány, a jogtudomány és a bölcsésztudományi területek. Ezeken a területeken a két intézmény közös kutatómunkát szeretne folytatni a jövőben.

A jövőben tervezett szorosabb együttműködést az is indokolja, hogy a két egyetem közötti kis távolság (190 km) nagyon jó lehetőséget ad arra, hogy a nemzetközi pályázatokban (pl. H2020, V4, HURO) közösen vegyenek részt.

A találkozó kapcsán készült sajtóközlemény ITT olvasható.