A TDK-ban részt vevőket jutalmazták

2018. február 23.

Bensőséges ünnepségen jutalmazta meg az egyetem vezetése a 2017. évi Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) résztvevőit. Az eseményen elhangzott, hogy a 2017. évi konferencián a Miskolci Egyetemen 48 szekcióban 234 előadás hangzott el, a legsikeresebb előadókat vehették most át a jól megérdemelt jutalmukat.

Támogatói Díjjal ismerte el a BOKIK Deák Csaba munkáját

2018. február 21.

A megye vállalkozói érdekében végzett munkájáért, valamint a kamara tevékenységéhez nyújtott aktív segítségéért Támogatói Díjat adományozott Dr. Deák Csabának, egyetemünk kancellárának a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

Kecskeméten jártak tanulmányúton a hallgatók

2018. február 19.

Kecskemét neve egyre gyakrabban fordul elő a híradásokban. 2018 február 9-én egy busznyi hallgató, főként járműmérnök, továbbá mechatronikus és vegyipari gépész indult útnak, hogy meglátogasson ott három gyárat. A látogatás a Terplán Zénó szakkollégium járműmérnöki szakosztálya szervezésében történt.

Átadták a Hídépítő Innovációs Verseny díjait

2018. február 19.

Idén már tizenharmadik alkalommal hirdette meg a Miskolci Egyetem a Hídépítő Versenyt a Miskolci Egyetem Oktatásának Fejlesztéséért Alapítvány támogatásával.

Ingyenes érettségire felkészítő indul matematikából is

2018. február 13.

Elsősorban 11. és 12. évfolyamos középiskolai diákok részére indít matematikából ingyenes érettségire felkészítő oktatást a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara.

Energetikusaink hazahozták a vándorkupát

2018. február 9.

2018. február 1-4. között rendezte meg a Magyar Energetikai Társaság Ifjúsági Tagozata a Magyar Energetikus Hallgatók III. Találkozóját, amelyen a Gépészmérnöki és Informatikai Kar energetikai mérnök hallgatói képviselték a Miskolci Egyetemet. Hallgatóink felkészültségét jól mutatja, hogy elnyerték a rendezvény vándorkupáját.

Játékosan ismerkedtek az egyetemmel a Miskolci Farsangon

2018. február 6.

A Miskolci Farsang két napján játékos formában ismerkedhettek meg az anyagtudománnyal az érdeklődő fesztiválozók a Művészetek Házában.

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának csapata VITTE EL A FŐDÍJAT A MOL NEMZETKÖZI FRESHHH VERSENYÉNEK DÖNTŐJÉBEN

2018. február 1.

Múlt héten pénteken Budapesten zárult le a MOL-csoport immár 11. alkalommal megrendezett, évek óta sikeres, díjnyertes versenye, a Freshhh. A szimulációs játék fődíjáért a Magyarországról, Horvátországból, Szlovéniából és Nigériából érkezett 7 legjobb csapat küzdött meg, a kihívásokkal teli döntőben végül a Miskolci Egyetem csapata, a „Petronauts” került ki győztesen.

FIGYELEM! Fontos hirdetmény a tanulmányaikat 1993. szeptember 1. és 2006. február 28. között megkezdő hallgatóknak

2018. január 31.

Ezúton is felhívjuk a figyelmét azoknak a hallgatóinknak, akik 1993. szeptember 1. és 2006. február 28. között kezdték meg a tanulmányaikat, hogy ha 2016. szeptember 1-ig végbizonyítványt szereztek, akkor legkésőbb 2018. szeptember 1-ig tehetnek záróvizsgát.

Idén is élőben közvetítjük a februári diplomaátadó ünnepségeket

2018. január 23.

Az utóbbi években már megszokott módon a 2018. február 8-án (csütörtökön) 10.00 és 14.00 órai, valamint a 9-én (pénteken) 10.00 órai kezdettel tartandó diplomaátadó ünnepi szenátusülések az interneten élőben megtekinthetőek lesznek.