Miért érdemes egyetemistaként vállalkozni?

2017. október 19.

A címben feltett kérdésre keresték a választ a 2017. október 5-én a miskolci Meetupon. A rendezvény a Kreatív Műhely eseménysorozat keretében valósult meg, amelynek fő célja, hogy a Miskolci Egyetemhez is kötődő előadókkal valamint egy sikeres miskolci startup bemutatásával kicsit közelebb hozza a startup-világot a résztvevőkhöz, és ötleteik megvalósítására, valamint ennek érdekében vállalkozás indítására biztassa őket.

Teltház az Intel Nervana Mesterséges Intelligencia Akadémiáján

2017. október 17.

Az Intel processzorgyártó cég 2016-ban az USA-ban indította el egyetemi hallgatók részére azt a mesterséges intelligenciával foglalkozó, nagy sikerű programját, amelyet az érdeklődők idén már Európában, az elsők között a Miskolci Egyetemen is megismerhettek.

Spanyolországban folytatódott a HEIBus projekt

2017. október 16.

A kolozsvári forduló után a spanyolországi Jaénben mérték össze tudásukat 2017. október 2-6. között a Miskolci Egyetem, a spanyol Jaén-i Egyetem, valamint a finn Jyväsklä-i Egyetem hallgatói, három "vegyes" csapatba szerveződve. (Minden egyes csapatban mindhárom országból két-két hallgató vett részt.)

Az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeiről való megemlékezés

2017. október 13.

A Miskolci Egyetem 2017. október 20-án (pénteken) 10.00 órai kezdettel a Díszaulában tartja az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeiről való megemlékezését.

Milliárdos projekt indult a fenntartható nyersanyag-gazdálkodás témakörében

2017. október 12.

A Miskolci Egyetem vezetésével négy vidéki egyetem konzorciumot hozott létre egy olyan új projekt megvalósítására, mely a fenntartható nyersanyag-gazdálkodás kutatás-fejlesztését és hazai innovációját tűzte ki céljául. A Szegedi és Pécsi Tudományegyetemmel, valamint a Soproni Egyetemmel közös konzorcium kutatásának középpontjában a másodnyersanyagok – hulladékok és maradékanyagok – hasznosítása, illetve az ehhez szükséges környezetipari és energetikai alkalmazásfejlesztés áll.

Katonák a felsőoktatásban

2017. október 10.

Érdekes előadásokon vehetnek részt azok a hallgatók, akik felvették a honvédelmi ismeretek kurzust a Miskolci Egyetemen. A napokban - nyílt óra keretében - dr. Ruszin Romulusz dandártábornok, az MH 5. Bocskai István Lövészdandár parancsnoka tartott élménybeszámolót missziós feladatairól és tapasztalatairól.

Prof. Dr. Takács Gábornak új szakkönyve jelent meg az USA-ban

2017. október 9.

Egyetemünk Olajmérnöki Tanszéke professzorának „Electrical Submersible Pumps Manual” című, 578 oldalas könyvét szeptember végén második kiadásban jelentette meg az Elsevier Inc. USA kiadó. A könyv témája az elektromos centrifugális búvárszivattyúzás, amely ideális megoldás nagy folyadékhozamok olajkutakból történő kitermelésére.

A sajtó előtt mutatkozott be az egyetem új vezetése

2017. október 5.

A Zenepalotában tartott sajtóreggelin mutatkozott be a sajtó képviselői előtt a Miskolci Egyetem új vezetése.

Műszaki pályaválasztó fesztiválon tudhattuk meg, hogy „Mi a pálya?”

2017. október 5.

A Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum kezdeményezésére a Magyar Elektrotechnikai Egyesület a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal közreműködésével idén már második évben szervezett „Mi a pálya?” címmel országos műszaki pályaválasztó fesztiválsorozatot, amelynek elsődleges célja, hogy az átélt élményekre alapozva felszínre hozza a gyerekekben rejlő műszaki érdeklődést, annak érdekében, hogy később a pályaválasztáskor tudatosan válasszák a műszaki pályát.

Heves Megye Napja - hevesi középiskolások ismerkedtek egyetemünkkel

2017. október 2.

Heves megyei középiskolásokat és cégeket látott vendégül 2017. szeptember 26-án a Miskolci Egyetem. A középiskolások labortúrán ismerkedtek meg a műszaki karokon folyó munkával, a cégek pedig a Miskolci Egyetem álláskereső hallgatóit várták.