Korszerű anyagok, modern anyagtechnológiák kifejlesztését kezdi meg a Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ

2017. április 19.

Egy közel 4,8 milliárdos projekt keretében korszerű anyagok, modern anyagtechnológiák, valamint intelligens irányítási és automatizálási rendszerek kifejlesztését kezdi meg a Miskolci Egyetem, a BorsodChem, a Bosch, valamint az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft.(ÉMI) a Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ (FIEK) közös kutatói hálózatán keresztül.

A FIEK célja a fejlett technológiákat alkalmazó iparvállalatok kutatási, fejlesztési és innovációs igényeinek feltérképezése, és azok piaci alapon történő kiszolgálása.

A példaértékű együttműködés keretében az Alma Mater és a piaci szereplők nem csupán megosztják egymással kutatói infrastruktúráikat, hanem együttes laborfejlesztéseiknek köszönhetően újabb kutatóhelyeket is létrehoznak, így fokozva az észak-magyarországi térség K+F+I képességét.

A projekt 2017. április 19-én tartott nyitórendezvényén készült fényképek:

A fényképeket KIss Viktor és Lengyel Attila készítette.