Jubilált a miskolci bölcsészképzés

2017. december 18.

Jubileumi ünnepséget rendeztek a miskolci bölcsészképzés elindulásának 25. és a kar alapításának 20. évfordulója alkalmából 2017. december 15-én a Miskolci Egyetem díszaulájában. Egyetemünkön még 1992-ben jött létre a Bölcsészettudományi Intézet, amely megalapítása után gyors fejlődésnek indult, és 1997-re kari rangot nyert. Az ország legfiatalabb bölcsészettudományi fakultása azóta is meghatározó szerepet játszik Északkelet-Magyarország bölcsész-, társadalomtudós- és pedagógus-utánpótlásának képzésében.

A rendezvény keretében beszédet mondtak azok a bölcsészkari oktatók is, akik egykor még hallgatóként érkeztek a miskolci campusra, majd diplomaszerzésük után oktatói-kutatói pályára léptek, és ma már ők képzik a fiatalabb generációkat. A történelem szak részéről például – mint volt hallgató és jelenlegi oktató – Dr. Horváth Zita osztotta meg gondolatait a közönséggel, aki az EMMI felsőoktatásért felelős helyettes államtitkáraként a felsőoktatási kormányzatot is képviselte az ünnepségen. A rendezvény állófogadással zárult, másnap, december 16-án pedig jubileumi szakestélyt tartottak az egyetem galériájában.

A rendezvényen készült fotók:

A fotókat Lengyel Attila és Oláh Levente készítette.