kiemelt

Nemzetközi elismerésben részesült a Miskolci Egyetem minőségfejlesztési oktatási programja

2019. március 11.

A Gellért Szállóban rendezett nagyszabású díjátadón vehette át egyetemünk az oktatási szférában működő szervezetek kategóriájában egyedüliként elnyert rangos elismerést 2019. március 7-én. A „Teljes hallgatói életciklust lefedő tanulástámogatási rendszer a régió szolgálatában” (Support system covering all phases of the student life cycle in the service of the region) elnevezésű pályázat a világszerte benyújtott 464 innováció közül nyerte el a 24 díj egyikét 2019. február 27-én Pekingben (Kínában), ennek a díjátadójára került most sor Budapesten.

Lovagkeresztet kapott egyetemünk professzora

2019. március 13.

Prof. Dr. Kocziszky György, a Gazdaságtudományi Kar Világ- és Regionális Gazdaságtan Intézete Regionális Gazdaságtan Tanszékének egyetemi tanára Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vett át 2019. március 12-én Kásler Miklóstól, az emberi erőforrások miniszterétől a Várkert Bazárban.

Földtudományi diákkonferencián mérték össze középiskolások a tudásukat

2019. március 11.

Az idén már tizenkettedik alkalommal megrendezett Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát 2019. március 8-9-én (pénteken és szombaton) tartották a Miskolci Egyetemen, a rendezvényre 18 előadói nevezés érkezett az ország 12 középfokú oktatási intézményéből, valamint Erdélyből.

Nagy orosz életrajzi enciklopédiában kapott helyet egyetemünk Professor Emeritusa

2019. március 8.

Prof. Dr. Czabán Jánosnak, a Gazdaságtudományi Kar Professor Emeritusának munkássága is helyet kapott abban a nagy orosz életrajzi enciklopédiában, amely a múlt év második felében jelent meg Szentpéterváron.

Miskolc továbbra is élen jár a pénzügyi kultúra fejlesztésében

2019. március 5.

Szakmai Napot rendezett 2019. február 27-én a Miskolci Egyetem Pénzügyi és Számviteli Intézete a FINTELLIGENCE Pénzügyi Kultúra Központtal együttműködve Az idén tizenharmadik alkalommal megtartott rendezvénysorozat témái a tavaszi szemeszterben hagyományosan a pénzügyi kultúra köré csoportosulnak.

Önzetlenségből jelesre vizsgázott a Miskolci Egyetem

2019. március 1.

Minden eddiginél több, 153 hallgató, oktató és nemoktató közalkalmazott adta vérét a betegek gyógyulásáért a Miskolci Egyetem négynapos véradásán. Ezzel a rekorddal önzetlenségből jelesre vizsgázott a Campus.

Hegesztőrobot-laboratóriumot adtak át egyetemünkön

2019. február 25.

Mintegy 35 millió forintnyi értéket képvisel az a vadonatúj hegesztőrobot, amelyet a minap adtak át a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézetének szakmai felügyeletével.

A legfőbb ügyész is részt vett az ÁJK nemzetközi konferenciáján

2019. február 25.

„Aktuális kérdések és válaszok az Európai Unió pénzügyi érdekei büntetőjogi védelméről” címmel nemzetközi konferenciát rendezett a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara és az Országos Bírói Hivatal 2019. február 14. és 16. között.

Megtekinthetőek a februári diplomaátadó ünnepségek fotói és videói

2019. február 25.

A 2019. február 7-ei délelőtti (MFK, MAK, ÁJK) és délutáni (GÉIK), valamint a 2019. február 8-ai délelőtti (GTK, BTK, EK) diplomaátadó ünnepségeken készült fotók és videók az alábbiakban érhetőek el (ill. tölthetőek le).

Hídépítőket díjaztak

2019. február 22.

Egy notebookkal lett gazdagabb Zsófi Csaba János Bodrogolasziból, aki megnyerte az idén már 15. alkalommal, magyarországi és határon túli (magyar) középiskolák tanulói számára meghirdetett Hídépítő Versenyt. A feladat az volt, hogy egy speciális program felhasználásával kellett megtervezni egy megfelelő acél- és kábelelemekből álló hídszerkezetet, amely nem megy tönkre a járművek áthaladásakor és a legolcsóbb kivitelű.