Játékosan ismerkedtek az egyetemmel a Miskolci Farsangon

2018. február 6.

A Miskolci Farsang két napján játékos formában ismerkedhettek meg az anyagtudománnyal az érdeklődő fesztiválozók a Művészetek Házában.

A MAKADÉMIA játszóház keretében hőkamerával készített felvételeken szelfizhettek a családok, zselészörnyet készíthettek, mikroszkóppal tekinthettek az anyagok mélyére, emlékérmét préselhettek maguknak, valamint az Oktat-tónak köszönhetően a kémiai elemekkel is barátkozhattak az érdeklődők.

Az Anyagtudományi School Túra ezúttal nem iskolai környezetbe látogatott, hanem Művészetek Háza színháztermének színpadán igyekeztek az egyetem oktatói a jelenlévők érzékszerveit becsapni: menetes lebegő mágnest készítettek, üveget robbantottak a bátor résztvevők kezében, megtörténtek a már szokásosnak mondható robbantások, fagyasztások, lángcsóvák táncoltatása, valamint ha fényevés nem is volt, de a hangból ezúttal is kortyoltak az érdeklődők egy egészségeset.

A rendezvényen készült fotók:

A fotókat a MAK készítette.