Duális pályaválasztási workshopot tartottak a Gépészmérnöki és Informatikai Karon is

2018. május 3.

2018. április 20-án duális pályaválasztási workshopot rendezett a Gépészmérnöki és Informatikai Kar mintegy 30 ipari partner és közel 100 diák részvételével.

2015 szeptemberében kezdte meg a kar a duális képzést három alapszakon, amit az évek során folyamatosan bővített, így jelenleg nyolc alapszakon és három mesterszakon folyik duális képzés, 2018 szeptemberétől pedig már tíz alapszakon és öt mesterszakon hirdeti meg a GÉIK ezt a képzési formát.

A duális pályaválasztási workshop keretében nemcsak a középiskolás diákok és az alapdiplomával rendelkező mérnökök illetve informatikusok számára nyílt lehetőség a képzésben résztvevő vállalatok képviselőivel történő személyes konzultációra, de a MOL Petrolkémia Zrt., a Takata Safety Systems Kft., a Finastra Hungary Kft. és a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. képviselői is beszámoltak a karon folyó duális képzés vállalati tapasztalatairól.

A rendezvény során készült fényképek:

A fotókat Kiss Viktor készítette.