Magas rangú kitüntetést kaptak egyetemünk vezető oktatói

2018. augusztus 22.

Áder János megbízásából állami kitüntetéseket adtak át a Pesti Vigadóban augusztus 20-a alkalmából. Egyetemünk 4 oktatója is magas rangú állami kitüntetésben részesült.

Rétvári Bence, az EMMI miniszterhelyettese és Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át Dr. MÁDAI FERENC, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának dékánhelyettese, az Ásványtani- Földtani Intézet intézetigazgató egyetemi docense, valamint Dr. MÓZES HUBA irodalomtörténész, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kara Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének nyugalmazott egyetemi tanára részére.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Prof. Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át Dr. TÖRÖK IMRE címzetes egyetemi tanára Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézete Mechanikai Technológiai Intézeti Tanszékének nyugalmazott egyetemi docense részére, valamint kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést adott át Prof. Dr. PALOTÁS ÁRPÁD BENCE, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karának dékánja, az Energia- és Minőségügyi Intézet intézetigazgató egyetemi tanára részére.

Gratulálunk a kitüntetetteknek!