400 milliós támogatást nyertek el az egyetem Kiválósági Központjai

2019. július 17.

A felszín alatti természeti erőforrások hatékonyabb kiaknázását és hasznosítását előmozdító kutatás-fejlesztésekre összpontosít a Miskolci Egyetem új projektje, mely a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által hirdetett Tématerületi Kiválósági Program támogatásával valósul meg.

Elstartolt a Solar Decathlon, szurkoljunk a SomeShine csapatnak!

2019. július 16.

Három kontinens, nyolc ország, huszonhét felsőoktatási intézmény és közel 400 versenyző részvételével kezdődött meg 2019. július 12-én Szentendrén a Solar Decathlon Europe 2019 (Szoláris falu) elnevezésű egyetemi innovációs házépítőverseny.

Farewell Reception - Elbúcsúztak a végzős külföldi hallgatók

2019. július 10.

Vidám összejövetel keretében búcsúztak és ünnepeltek a végzős külföldi hallgatók 2019. június 25-én a Miskolci Egyetem Szenátustermében. A rendezvényen felidézték az itt töltött évek legemlékezetesebb pillanatait, közösen énekeltek, majd egy táncot is bemutattak.

Megtekinthető a gépész díszoklevél-átadó ünnepség felvétele

2019. július 6.

Ezen a felületen tekinthető meg a Gépészmérnöki és Informatikai Kar vas-, gyémánt- és aranyoklevél-átadó ünnepségének felvétele.

AMPER 2019

2019. július 4.

Idén ismét belekóstolhatott az egyetemi bulik hangulatába mindenki, aki részt vett a június 14-én tartott aMpEr Felvételi Juniálison. Az egyetemi Díszaulában és Díszudvaron tartott fesztivál során az egyetemünkre jelentkezett középiskolások szórakozva ismerkedhettek meg leendő hallgatótársaikkal és a karok képviselőivel.

Idén is élőben közvetítettük a júniusi diplomaátadó ünnepségeket

2019. június 21.

Az utóbbi években már megszokott módon a 2019. június 27-én (csütörtökön) és 28-án (pénteken) – mindkét napon 10.00 és 14.00 órai kezdettel – tartandó diplomaátadó ünnepi szenátusülések az interneten megtekinthetőek.

Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ nyílt az egyetemünkön

2019. június 11.

A korszerű anyagokra és vizsgálataikra, a modern anyagtechnológiákra, valamint az intelligens irányításra és automatizálásra fókuszál az az új központ, amelyet egy 5 milliárd forintos program egyik eredményeként a minap adtak át a campuszon.

Sikeresen zárult a Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 Konferencia

2019. június 4.

14 szekcióban több mint száz előadás hangzott el azon a konferencián, amellyel az Észak-kelet Magyarországon és a régión túl tevékenykedő, műszaki tudományos kutatást folytató személyek számára kívántak lehetőséget biztosítani a szervezők az aktuális munkáik, kutatási eredményeik bemutatására.

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

2019. június 4.

A vasúti járműgyártással és -javítással foglalkozó miskolci cég és az egyetem kapcsolata a 2000-es évek elejére nyúlik vissza, amikor több apróbb technológia fejlesztési feladat megoldásában vettek részt az egyetem szakemberei. Az együttműködés az eltelt csaknem két évtized alatt egyre szorosabbá vált, és nem csak a képzésre és a szakmai gyakorlatokra, de a technológia fejlesztésben való részvételre, valamint közös K+F feladatok megvalósítására is kiterjedt.

Paks II. Akadémia indul egyetemünkön

2019. május 30.

Együttműködési megállapodást kötött a Paks II. Zrt., vagyis az új atomerőművi blokkok kivitelezéséért felelős projekttársaság és a Miskolci Egyetem 2019. május 29-én. Az együttműködésnek köszönhetően a Paks II. Akadémia keretében szeptembertől a Miskolci Egyetem hallgatói az alapképzésre épülő atomerőművi üzemeltetési szakmérnök megnevezésű szakirányú képzésben vehetnek részt.