Egyetemünk megújította stratégiai együttműködési megállapodását a Joysonnal

2019. szeptember 16.

Együttműködési megállapodást írt alá 2019. szeptember 11-én Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora és Prof. Dr. Deák Csaba, az egyetem kancellára a Joyson Safety Systems Hungary Kft. ügyvezetőjével, Kersten Bachmann-nal. A stratégiai megállapodás valójában egy már meglévő együttműködés és partnerség megújítása, hiszen a cég már évek óta duális képzési partnere a Miskolci Egyetemnek.

Katonai Toborzó Iroda nyílt az egyetemen

2019. szeptember 16.

Milyen lehetőséget nyújt ma a honvédség egy fiatal számára? Melyek azok az előnyök, amelyeket egy egyetemista kaphat a honvédségtől? Ezekről is információt kaphatnak a Miskolci Egyetem hallgatói, ha betérnek a Magyar Honvédség most megnyílt toborzó irodájába, mely folyamatosan várja majd a campuson a katonai szolgálati formák iránt érdeklődő jelentkezőket.

Újabb oktatónk részesült rangos kitüntetésben

2019. szeptember 12.

Dr. Bokányi Ljudmilla intézeti tanszékvezető egyetemi docenst a kiemelkedően eredményes szakmai tevékenysége elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevéllel tüntette ki Prof. Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.

70 éve Miskolcon – megkezdődött a jubileumi tanév

2019. szeptember 11.

Jubileumi Ünnepi Szenátusülés keretében nyitotta meg a 2019/2020-as tanévet Prof. Dr. Torma András rektor szeptember 6-án, hiszen 70 évvel ezelőtt, 1949-ben kezdte meg első tanévét Miskolcon – Nehézipari Műszaki Egyetem néven – egyetemünk a Dudujka völgyben.

Az ózdi és sátoraljaújhelyi kihelyezett tagozatokon is megkezdődött a tanév

2019. szeptember 9.

Az ózdi huszárok jelenlétében rendezték meg a Miskolci Egyetem Ózdi Kihelyezett Tagozatának tanévnyitó ünnepségét 2019. szeptember 4-én.

Véget ért a bALEK7

2019. szeptember 2.

Szakmai programok, közösség- és a csapatépítő feladatok, sport- és ügyességi vetélkedők, kirándulások, közös bográcsozások is helyet kaptak a Miskolci Egyetem napokban befejeződött Gólyatáborában. De persze nem csak buliból állt ez a négy nap, ugyanis a „bALEK7”-en a felsőbbévesek a kampuszra frissen berepült gólyákat az egyetemi élet nehézségeire, buktatóira is felkészítették.

Világszínvonalú kutatási és szolgáltatási infrastruktúrát adtak át a Miskolci Egyetemen

2019. augusztus 29.

Négy, nemcsak hazai szinten, de világviszonylatban is egyedi berendezés kezdte meg működését a napokban a 3Dlab-ban, vagyis a Miskolci Egyetem területén kialakított új laborkörnyezetben.

Magas rangú állami kitüntetésben részesültek egyetemünk oktatói

2019. augusztus 21.

Az államalapítás ünnepe, augusztus 20-a alkalmából Áder János, Magyarország Köztársasági Elnökének megbízásából kitüntetéseket adott át Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára Budapesten, a Pesti Vigadóban.

Az élmezőnyben végzett egyetemünk csapata a Solar Decathlon innovációs házépítő világversenyen

2019. július 31.

4 díjat is nyert a Miskolci Egyetem csapata a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi innovációs házépítő versenyen, és végül legjobb magyar csapatként szerepelt.

Ismét Pont Ott Partyn izgulhattak együtt a felvételizők

2019. július 25.

A tavalyihoz hasonlóan idén is a Szinva teraszon várták a diákok a felvételi ponthatárok kihirdetését.