Idén is indít fizikából ingyenes érettségi előkészítőt az egyetem

2019. szeptember 19.

A Miskolci Egyetem Fizikai Intézete ebben a tanévben is ingyenes előkészítőt hirdet azon 11. vagy 12. osztályos középiskolai diákok részére, akik fizikából szeretnének érettségizni, illetve egyetemi vagy főiskolai tanulmányaik során fizikát fognak tanulni.

Egyetemünk megújította stratégiai együttműködési megállapodását a Joysonnal

2019. szeptember 16.

Együttműködési megállapodást írt alá 2019. szeptember 11-én Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora és Prof. Dr. Deák Csaba, az egyetem kancellára a Joyson Safety Systems Hungary Kft. ügyvezetőjével, Kersten Bachmann-nal. A stratégiai megállapodás valójában egy már meglévő együttműködés és partnerség megújítása, hiszen a cég már évek óta duális képzési partnere a Miskolci Egyetemnek.

Katonai Toborzó Iroda nyílt az egyetemen

2019. szeptember 16.

Milyen lehetőséget nyújt ma a honvédség egy fiatal számára? Melyek azok az előnyök, amelyeket egy egyetemista kaphat a honvédségtől? Ezekről is információt kaphatnak a Miskolci Egyetem hallgatói, ha betérnek a Magyar Honvédség most megnyílt toborzó irodájába, mely folyamatosan várja majd a campuson a katonai szolgálati formák iránt érdeklődő jelentkezőket.

Újabb oktatóink részesültek rangos kitüntetésben (FRISSÍTETT!)

2019. szeptember 12.

A 2019. évi Bányásznap központi ünnepségén három oktatónk is rangos kitüntetésben részesült.

70 éve Miskolcon – megkezdődött a jubileumi tanév

2019. szeptember 11.

Jubileumi Ünnepi Szenátusülés keretében nyitotta meg a 2019/2020-as tanévet Prof. Dr. Torma András rektor szeptember 6-án, hiszen 70 évvel ezelőtt, 1949-ben kezdte meg első tanévét Miskolcon – Nehézipari Műszaki Egyetem néven – egyetemünk a Dudujka völgyben.

Az ózdi és sátoraljaújhelyi kihelyezett tagozatokon is megkezdődött a tanév

2019. szeptember 9.

Az ózdi huszárok jelenlétében rendezték meg a Miskolci Egyetem Ózdi Kihelyezett Tagozatának tanévnyitó ünnepségét 2019. szeptember 4-én.

Véget ért a bALEK7

2019. szeptember 2.

Szakmai programok, közösség- és a csapatépítő feladatok, sport- és ügyességi vetélkedők, kirándulások, közös bográcsozások is helyet kaptak a Miskolci Egyetem napokban befejeződött Gólyatáborában. De persze nem csak buliból állt ez a négy nap, ugyanis a „bALEK7”-en a felsőbbévesek a kampuszra frissen berepült gólyákat az egyetemi élet nehézségeire, buktatóira is felkészítették.

Világszínvonalú kutatási és szolgáltatási infrastruktúrát adtak át a Miskolci Egyetemen

2019. augusztus 29.

Négy, nemcsak hazai szinten, de világviszonylatban is egyedi berendezés kezdte meg működését a napokban a 3Dlab-ban, vagyis a Miskolci Egyetem területén kialakított új laborkörnyezetben.

Magas rangú állami kitüntetésben részesültek egyetemünk oktatói

2019. augusztus 21.

Az államalapítás ünnepe, augusztus 20-a alkalmából Áder János, Magyarország Köztársasági Elnökének megbízásából kitüntetéseket adott át Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára Budapesten, a Pesti Vigadóban.

Az élmezőnyben végzett egyetemünk csapata a Solar Decathlon innovációs házépítő világversenyen

2019. július 31.

4 díjat is nyert a Miskolci Egyetem csapata a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi innovációs házépítő versenyen, és végül legjobb magyar csapatként szerepelt.