Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem

2019. május 17.

Több mint 30 éves múltra tekint vissza az az együttműködés, amelyet most írásba is foglalt a mérés- és irányítás automatizálás területén piacvezető cég debreceni leányvállalata és a Miskolci Egyetem. Az aláírási ceremóniát követő sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az együttműködés néhány, mérőkártyával és Lab VIEW-val felszerelt Macintosh számítógép adományozásával kezdődött, és mára elmondható, hogy a National Instruments munkavállalói közül egyre többen egyetemünkön szereztek villamosmérnöki diplomát.

A "magas színvonalú és a legújabb tudományos és technológiai ismeretek átadására épülő műszaki felsőoktatás, valamint a mérnökképzés kiemelt támogatása érdekében megkötött" megállapodás mellett a cég a szerződéskötés alkalmából egy több mint 16 millió forint értékű szoftveradománnyal támogatta a Miskolci Egyetem képzéseit.

Az eseményről készült sajtóanyag ITT olvasható.

A szerződéskötéskor és a sajtótájékoztatón készült fotók:

A fotókat a Beiskolázási Központ és a National Instruments készítette.