Újabb duális jellegű képzés indul a Miskolci Egyetemen – ezúttal a Bosch a partner (Videó)

2014. szeptember 23.

2014. szeptember 22-én még szorosabbra fűzte az együttműködést a Miskolci Egyetem a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft.-vel: a Gazdaságtudományi Kar logisztikai menedzsment MSc-szakán a két partner kooperációjában lean menedzsment specializáció indul. Az erről szóló együttműködési megállapodást a Bosch részéről Uwe Mang gazdasági igazgató és dr. Max Nitzsche ügyvezető igazgató, az egyetem részéről prof. dr. Torma András rektor és prof. dr. Kocziszky György egyetemi tanár írta alá.

A specializáció oktatására a két fél Lean Akadémiát hoz létre, mely a lean filozófia és módszertan hazai disszeminációs központjaként a specializáció hat tantárgyát duális képzési formában fogja oktatni. Ez azt jelenti, hogy az elméleti ismereteket a hallgatók az egyetemen sajátíthatják el, míg a tantárgyak gyakorlati részét – a tantervi óraszámok közel felét – a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft.-nél fogják abszolválni, ami hozzájárul ahhoz, hogy a tanórákon elsajátított elméleti ismereteket a hallgatók valós vállalati környezetben, professzionális tapasztalatokkal rendelkező szakemberek irányításával a gyakorlatban is kipróbálják, megtanulják alkalmazni.

Az eseményről készült sajtóközlemény megtekinthető ITT.

Az eseményen készült fényképek: