Inter-team – újabb európai uniós projekt indult a Miskolci Egyetemen

2015. június 20.

A Miskolci Egyetem nemzetközi kutatás-fejlesztési potenciáljának növelését célozza az egyetem újabb európai uniós projektje, melynek keretében a Miskolci Egyetem hét karának részvételével öt interdiszciplináris Kutatói Team és egy H2020 operatív munkacsoport jön létre. A teamek közös feladata a nemzetközi szakmai kapcsolatrendszer bővítése, kutatói hálózat építése, nemzetközi pályázatok előkészítése. A projekt során a nemzetközi kutatás-fejlesztési programok szereplőivel való intézményes együttműködés fejlesztése a legfontosabb cél.

A csaknem 300 milliós támogatási értékű „Interdiszciplináris kutatói teamek létrehozása és felkészítése a nemzetközi programokban való részvételre a Miskolci Egyetem stratégiai kutatási területein” című, TÁMOP-4.2.2.D-15/1/KONV-2015-0017 projekt nyitórendezvényét 2015. június 19-én tartották.

A projektről készült sajtóközlemény ITT olvasható.

A nyitórendezvényen készült fotók: