Előnyt élveznek a hátrányos helyzetből érkezők

2023. augusztus 4.

A Miskolci Egyetem kiemelt figyelmet fordít a hátrányos szociális helyzetből érkező hallgatóinak a segítésére. Már az első évtől előnyt élveznek a kollégiumi elhelyezésben, és anyagi támogatásukra is számos ösztöndíjat biztosít az universitas.

Atlétáink Kínában versenyeznek

2023. augusztus 2.

Az Egyetemi Világjátékokon gátfutó, távolugró, gyalogló és úszó is képviseli a magyar színeket a Miskolci Egyetemről.

Atlétáink Kínában versenyeznek

2023. augusztus 2.

Nyári kalandok az anyagok világában

2023. augusztus 2.

Szabad szemmel nem látható anyagok a mikroszkóp alatt, nyomtatás 3D-ben, matériák a művészetben… Az anyagtudomány sokszínűségét mutatta meg a természettudományok iránt érdeklődő középiskolásoknak július végi élménytáborában a Miskolci Egyetem Anyag- és Vegyészmérnöki Kara.

Train-the-Trainer programot teszteltek a Miskolci Egyetemen

2023. augusztus 2.

Az ICIinSMEs projekt fő célja a kis- és középvállalkozások innovációs készségeinek az erősítése volt annak érdekében, hogy növelni tudják versenyképességüket, termelékenységüket és munkahelyeket tudjanak megőrizni, illetve teremteni.

Ösztöndíjat kínál az Universitas Miskolcinensis Alapítvány

2023. augusztus 1.

Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány a 2023/24-es tanévre újra kiírta ösztöndíjpályázatát a hátrányos szociális helyzetű, kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos, szakmai eredményt elért hallgatók támogatására. Az egy évre szóló, havi 50 ezer forintot jelentő ösztöndíjra a pályázatokat 2023. szeptember 15-ig lehet benyújtani.

1 perc ME: Rekordszámú elsőéves - Világpiacban gondolkodnak - Anyagokról, élményekkel

2023. augusztus 1.

Az általános felvételi eljárásban 77 százalékkal több hallgató nyert felvételt a Miskolci Egyetemre 2023-ban az előző évhez képest. - Kutatási, fejlesztési és innovációs támogatás mellett szakemberek képzésével és doktori program indításával is támogatja a Miskolci Egyetem a termékeivel a világpiacon jelen lévő Wellist. - Egy héten át ismerkedtek az anyagokkal, a laborokkal és a vegyészettel a középiskolások az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar élménytáboraiban.

Győztes meccsel fejezték be a Miskolci Egyetem kosarasai az EUC-t

2023. július 31.

A Miskolci Egyetem férfi csapata a 15. helyen fejezte be a portugáliai Aveiroban rendezett Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnokságát (EUC). Utolsó meccsükön azonban még 81-92-re legyőzték a Minho Egyetem együttesét.

Bronzérmes lett élete első kick-box versenyén

2023. július 31.

Gondos Gergely, a Miskolci Egyetem hallgatója – mindössze két hónapos speciális felkészüléssel a háta mögött - élete első versenyén bronzérmet nyert kick-boxban a július 20-23. között megrendezett Küzdősportok Európai Egyetemek Bajnokságán.

Pótfelvételi a Miskolci Egyetemen - Állami ösztöndíjas és önköltséges képzések több mint 100 jelentkezési helyen

2023. július 28.

A Miskolci Egyetem valamennyi kara hirdet pótfelvételit. Az önköltséges képzések mellett idén az informatika, műszaki, egészségtudományi, pedagógusképzés, természettudomány képzési területek alapszakjain, valamint az osztatlan tanárképzésben állami ösztöndíjas helyekre is be lehet kerülni. A műszaki, informatika és természettudomány képzési területeken mesterképzésben is elérhetőek még állami ösztöndíjas helyek. A jelentkezési határidő 2023. augusztus 6-a éjfél. A ponthatárok megállapítására várhatóan 2023. augusztus 28-án kerül sor.