Egyéves lett az egyetem kedvence

2023. június 14.

Szemünk előtt nőtt fel a leendő vakvezető kutya, Atom.

„A rejtelem volt az írósága…” – kötetbemutató ködlovagokról

2023. június 14.

Megjelent a Miskolci Egyetem Irodalomtudományi Doktori Iskolájának tanulmánykötete. „A rejtelem volt az írósága…" A ködlovag-jelenség történeti, poétikai és biografikus vetületei a századfordulótól napjainkig című kiadványt, amely a 2022. március 11–12-én lezajlott Ködlovagok tegnap és ma című országos irodalomtudományi konferencia előadásainak szerkesztett, lektorált változatait tartalmazza, június 12-én Budapesten mutatták be.

Most felkészítő kurzus, ősztől ösztöndíj

2023. június 14.

Egyedülálló jelentkezési lehetőséget kínál a Tanítsunk Magyarországért! ösztöndíjprogram. A féléves felkészítő kurzust most 3 nap alatt, június 21-23. között lehet elvégezni, amivel szeptembertől már ösztöndíjas mentorként lehet kisiskolák diákjait támogatni, erre a félévre pedig még plusz két kreditet is lehet kapni.

„Magyarország ritkán lát vendégül ekkora sporteseményt”

2023. június 14.

Az Európai Egyetemi Játékok 2024 miskolci és a debreceni helyszínein 16 sportágban összességében nagyjából ötezer fő részvételére számítanak a szervezők.

Uni Terasz nyílik a Fröccsfesztiválon

2023. június 13.

A Kocsonyafesztivál, majd az Avasi Borangolás után most a Miskolci Fröccsfesztiválon nyílik meg az Uni Terasz.

Kick-boxban is erős lesz a mezőny

2023. június 13.

A 2024-es Európai Egyetemi Játékok előkészítéseként a rendezést felügyelő EUSA kick-box sportági képviselői jártak a Miskolci Egyetemen.

Passzív klíma és aktív siker egy neves versenyen

2023. június 12.

Fenntartható és zöldmegoldásokat ötvöző passzív klímarendszerrel nyertek első díjat a Miskolci Egyetem hallgatói egy startupversenyen.

Távoli kapcsolatok közelről

2023. június 12.

Japán és Magyarország kapcsolatának történetéről adott elő Dr. Shimpei Ichihara vendégelőadó a Miskolci Egyetemen.

1 perc ME: Új, és nincs párja – Kivételes összefogás! - Országjáráson

2023. június 12.

Elsőként a Miskolci Egyetem vette fel képzési palettájára az ipari beruházások integrált tervezésének oktatását hazánkban. - A tűzvészben károsodott egykori Selmeci Akadémia helyreállítására mintegy 22 ezer euró támogatást gyűjtött össze a Miskolci Egyetem és a Soproni Egyetem. - A természettudományok fontosságára hívta fel a középiskolások figyelmét országjáró interaktív kiállításával az Országos Atomenergia Hivatal.

Logisztikai csapatbajnokság – remek teljesítmény

2023. június 9.

Dobogós helyen végzett a Miskolci Egyetem csapata.