Gyakorlattal állítják pályára a fiatal tanárjelölteket

2023. április 6.

A Miskolci Egyetem Tanárképző Intézete több foglalkozást is szervez a tanárképzésben részt vevő egyetemi hallgatóknak a ’Pályaismeret és pályaszocializáció’ elnevezésű kurzus során. A közoktatás és a felsőoktatás partneri kapcsolata kutatócsoportban a gyakorlatból kapnak működő és használható módszereket.

Az éhezés nem ismeri az évszakot!

2023. április 6.

A rászorulók megsegítésére tartós élelmiszerek gyűjtését kezdeményezte a Universities Fighting World Hunger szervezet és a Magyar Vöröskereszt. Az „Egyetemek harca az éhezés ellen” felhíváshoz a Miskolci Egyetem is csatlakozott. Az akció április 19-21. között tart.

A fémek szerkezetének vizsgálatával foglalkoznak – PhD nap: Anyagtudományok és Technológiák Doktori Iskola

2023. április 6.

Aki az akadémiai életben tervezi a jövőjét, a doktoranduszi képzés segít az elindulásban.

Tavaszi fesztiválnyitány

2023. április 5.

A Miskolci Egyetem díszaulájában tartott teltházas hangversennyel április 4-én útjára indult a II. Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál. A május 24-ig tartó programsorozat számos ingyenes koncerttel várja a zenei érdekességekre kíváncsi közönséget.

Wunderbar Fesztivál 2023 – német nyelvű verseny a Miskolci Egyetemen

2023. április 5.

A német nyelv és a német nyelvű országok kultúrájának népszerűsítésére szervezett Wunderbar Fesztivál keretében „Alternatív lakások” témájú német nyelvű versenyt hirdet a Miskolci Egyetem Német Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszéke 7-12. osztályos fiataloknak.

Megvilágosodást adhat a közös vita – PhD nap: Irodalomtudományi Doktori Iskola

2023. április 5.

Új szempontok megvitatására is lehetőség van a doktori iskolán belül a Miskolci Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán.

Elismerések a hallgatóknak, oktatóknak, kutatóknak

2023. április 4.

Nyilvános ünnepi szenátusülésen adták át a Miskolci Egyetem karain a Tanulmányi emlékérmeket és Emléklapokat, a Kiváló Oktató, Kiváló Kutató, valamint Kiváló Dolgozó kategóriában a Dékáni Dicséret kitüntetéseket. A Gépészmérnöki és Informatikai Kar új címzetes egyetemi docenst avatott, míg a Műszaki Föld- és Környezettudományi Karon a Lóczy-ösztöndíjakat, az Egészségtudományi Karon pedig a Stefánia-díjat ítélték oda.

Start ME-up – pénzdíjas vállalkozói ötletverseny

2023. április 4.

A Miskolci Egyetem az Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma pénzdíjas pályázat keretében ismét meghirdeti a Start-ME-up vállalkozói ötletversenyt. A versenyre 2023. április 16., hétfő éjfélig lehet jelentkezni.

Vágják a centit: 100 nap múlva európai egyetemi bajnokságok Miskolcon

2023. április 4.

Többszáz sportoló érkezik a Miskolci Egyetemre júliusban két nemzetközi sporteseményre. Száz nap van hátra az Európai Egyetemi Sportszövetség Tollaslabda és Vízilabda Egyetemi Európa Bajnokságokig.

A tanítás is fontos a kutatás mellett – PhD nap: Gépészettudományi Doktori Iskola

2023. április 4.

A mogyorós csokoládé példájával is meg lehet közelíteni a doktorandusz hallgató műszaki kutatásában rejlő újdonságot.