Megnyílt az ásványok birodalma

2023. március 11.

A Miskolci Nemzetközi Ásványfesztivál 39. alkalommal nyitotta meg kapuit a Föld rejtett kincsei iránt érdeklődők előtt a Miskolci Egyetemen március 11-én, szombaton. A vasárnap estig tartó rendezvényen a több mint 100 kiállító kínálatát felvonultató ásványbörze mellett ismeretterjesztő előadások, kiállítások, a legfiatalabb korosztályt pedig földtudományi játszóház várja.

Az iparkamara Támogatói díját idén a Miskolci Egyetem rektorának ítélték oda (videóval frissítve)

2023. március 11.

A Miskolci Egyetem rektora, Prof. Dr. Horváth Zita kapta idén a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) Támogatói díját. Az elismerést a testület hagyományos jótékonysági vállalkozói estjén adták át a Zenepalotában március 10-én.

Szobor készül a bölcsészkar alapításában érdemeket szerzett Kabdebó Lóránt emlékére

2023. március 10.

Portrészobor felállításával kíván tisztelegni a Miskolci Egyetem a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar alapításában felbecsülhetetlen érdemeket szerzett, Miskolc város díszpolgárává is megválasztott Dr. Kabdebó Lóránt József Attila-díjas irodalomtudós emléke előtt. A szobor felállítását májusban, a kar fennállásának 30. évfordulója lakalmából rendezett ünnepségen tervezik felavatni.

A hazai szénkultúra új útjait keresik

2023. március 9.

A Miskolci Egyetemen folyó tisztaszén-technológiai kísérletek, kutatások és fejlesztések hozzájárulhatnak ahhoz, hogy új és környezetbarát megoldások bevezetésével a hazai szénvagyon hosszú távon erősítse nemcsak Magyarország energiabiztonságát, hanem gazdaságát is – hangzott el a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szénbányászati Klaszter konferenciáján, amelyet március 9-én a Vármegyeházán tartottak.

Zeneszerző nők (újra)felfedezése

2023. március 9.

„Egy nő több, mint csak asszony…” címmel elfeledett zeneszerző nőket idézett fel műveikkel a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Kara március 8-án, nőnapon rendezett hangversenyén a Zenepalota Bartók termében.

Gyászol a Gazdálkodástani Intézet

2023. március 9.

"Fájó szívvel tudatjuk, hogy Prof. Dr. Illés Mária, a Miskolci Egyetem Gazdálkodástani Intézetének professzor emeritája 2023. március 1-jén elhunyt" – tette közzé a Gazdaságtudományi Kar intézete közösségi oldalán.

Szabadság, szerelem… Egyetem

2023. március 8.

Flashmob 200 Petőfi szóra, A helység kalapácsa modern filmfeldolgozásban… Rendhagyó módon idézi meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharc időszakát a Miskolci Egyetem.

Erő és nyitottság jellemzi a MOL és a Miskolci Egyetem kapcsolatát a duális képzésben

2023. március 8.

A mesterképzésben részt vevő duális hallgatók számára tartott tanévnyitót a MOL Petrolkémia Zrt. Tiszaújvárosban. A Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán három hallgató kezdi meg a tanulmányait ebben a formában a 2022/2023-as tanév tavaszi félévében.

„Együtt élünk a várossal”

2023. március 7.

Saját bázist alakított ki a Miskolci Egyetem a Kocsonyafesztiválon. „Ilyen formában először jelenünk meg ezen az országon jelentőségű rendezvényen. Remélem, láttatni tudtuk, hogy együtt élünk a várossal” – fogalmazott a hétvégén zárult rendezvényen Prof. Dr. Horváth Zita, az egyetem rektora.

Ingyenes autóbuszjáratok is közlekednek az ásványfesztiválra

2023. március 7.

A Miskolci Nemzetközi Ásványfesztivál idején, március 11-én és 12-én a várhatóan megnövekedő utazási igény miatt 22-es jelzéssel és az Egyetemváros irányába „Ásványfesztivál” felirattal ingyenesen igénybe vehető rásegítőjáratokat közlekedtet a városi közlekedési társaság. A 20-as számjelzésű járatok mindkét irányban az Egyetemváros végállomás érintésével közlekednek.