Az izraeli nagykövet látogatása a Miskolci Egyetemen

2014. szeptember 19.

2014. szeptember 16-án egyetemünk vendége volt Ilan Mor, Izrael Állam Magyarországra akkreditált nagykövete. A látogatással őexcellenciája célja a miskolci egyetem új rektorának megismerése volt, a megbeszélésen szó esett többek között a Miskolci Egyetem és Izrael Állam, ill. az ottani egyetemek közötti jövőbeli együttműködésről.

Személyes kompetenciát fejlesztő tréning

2014. szeptember 17.

Külföldi tanulmányútra készülsz? Szeretnéd könnyebbé tenni a külföldi környezetbe történő beilleszkedést? Szeretnéd jobban megismerni magad? Szeretnél magabiztos lenni, és megtanulni, hogyan kezelheted sikeresen a konfliktusokat? És mindezt ingyen? Most megteheted a Tempus Közalapítvány által szervezett Személyes kompetenciát fejlesztő tréning keretében, ahol szakképzet trénerek segítségével, játszva tanulhatod meg mindezt.

Megérkeztek a gólyák

2014. szeptember 16.

2014. augusztus 24-én megérkeztek egyetemünkre az idén felvett elsős hallgatók, és megkezdődött a számukra meghirdetett Gólyatábor. A csütörtökig tartó rendezvénysorozat megnyitóján készült videófelvétel alább tekinthető meg. (Videó)

Tűz, Vas, Élmény! – Ismét Fazola Fesztivál

2014. szeptember 12.

2014. szeptember 20-án ismét számos érdekességet, izgalmat, látványt, élményt kínál a Fazola-kohó környéke: immár nyolcadik alkalommal rendezik meg Fazola Fesztivált.

Köztársasági Ösztöndíjasok 2014/2015. tanév

2014. szeptember 12.

Köztársasági Ösztöndíjasok 2014/2015. tanév (Videó).

A Miskolci Egyetem megnyitotta 280. tanévét

2014. szeptember 10.

2014. szeptember 5-én tanévnyitó nyilvános ünnepi szenátusülésen nyitotta meg a selmeci örökséget őrző Miskolci Egyetem a 280. tanévét. 280 éve ugyanis, hogy a jogelőd selmecbányai Akadémián, a világ első felsőfokú műszaki intézményében megkezdődött a tanítás, és 65 éve annak, hogy Miskolc városában Nehézipari Műszaki Egyetem néven megnyitotta kapuit az intézmény.

Újabb járműipari céggel kötött együttműködési megállapodást a Miskolci Egyetem (VIDEÓ)

2014. szeptember 10.

Többek között az Audi, a BMW, az Opel és a Renault autógyáraknak szállítja termékeit a Nemak Győr Alumíniumöntöde Kft., amely 2014. szeptember 5-én a 2014/15-ös tanév tanévnyitó ünnepsége előtt írt alá együttműködési megállapodást a Miskolci Egyetemmel.

Hallgatói Információs Zsebkönyv

2014. szeptember 10.

Megjelent a 2014/2015-ös tanév Hallgatói Információs Zsebkönyve, a Miskolci Egyetem tanévenként megjelenő ingyenes információs kiadványa, melyet ezúton szeretnénk figyelmedbe ajánlani.

Egyetemi színházbérlet

2014. szeptember 4.

Ezúton szeretnélek tájékoztatni az „egyetemi színházbérlet” megrendelésének lehetőségéről, amelyet a Diák Iroda szervez.