Szent Erzsébet Díj kitüntetésben részesült az Egészségügyi Kar dékánja

2018. július 5.

A Semmelweis-nap alkalmából 2018. június 28-án Szent Erzsébet díjakat adtak át a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat Közgyűlésének ülésén.

A kitüntetést minden évben olyan személyek kapják, akik tevékenységükkel nagyban hozzájárulnak a lakosság egészségének megőrzéséhez, fejlesztéséhez. Idén a megyei közgyűlés ezt a rangos díjat Dr. Kiss-Tóth Emőkének, a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karának dékánjának, valamint Dr. Simkó Csaba főorvosnak, az Erzsébet Hospice Otthon vezetőjének adományozta.

Dr. Kiss-Tóth Emőke a felsőoktatás területén az egészségtudományi képzés fejlesztéséért, az egészségügyi szakemberek megbecsüléséért végzett több évtizedes elhivatott munkája elismeréséül kapta az önkormányzattól a Szent Erzsébet Díjat.

A nívós kitüntetést Török Dezsőtől, a megyei közgyűlés elnökétől, valamint Bánné dr. Gál Boglárkától, a megyei közgyűlés alelnökétől vették át a kitüntetettek.

Az átadáskor készült fotók:

A fotókat a Borsod Online készítette.