Előző oldal | Az 1956-os forradalomra emlékeztek egyetemünkön | Balesetveszélyes a Galéria mennyezete | Nagy Bandó András vendégségben Miskolcon | Emelkedhet a professzorok bére | Összeült az Ideiglenes Intézményi Tanács | Mire jó a "rektori" manapság? | A Kollégiumi Fegyelmi Bizottság | Hogy érzik magukat elsőseink másfél hónap után? | Meghívó | Szakácsolimpián az egyetem csapata | Következő oldal
Balesetveszélyes
a Galéria
mennyezete

Valószínűleg egy négy-öt évvel ezelőtti beázás miatt lazult meg ismét a Galéria aulájának meny-nyezetén lévő gipsz képzőművészeti alkotás. Rutkai János, a Műszaki és Üzemeltetési Főosztály vezetője lapunknak elmondta, egy ellenőrzés során vették észre, hogy meglazultak a műalkotást felfüggesztő elemek. Az Építési Minőségi Ellenőrző Intézet munkatársai megállapították, hogy a mintegy 150 négyzetméter alapterületű gipszmennyezet életveszélyes, bármikor leszakadhat. Korábbi évek tapasztalataiból tanulva ezért lezárták a mennyezet alatti területet. Rutkai János úgy véli, egy hónap múlva elkészülnek a művészeti alkotás javításával és ismét biztonságosan közlekedhetünk a Galéria aulájában. Addig is a szalagkorláttal elkerített területre senkinek nem tanácsos belépni...

zs

Nagy Bandó András vendégségben
Miskolcon

Három nap helyett egy teljes hetet töltött Miskolcon Nagy Bandó András és felesége a Vendégségben Miskolcon elnevezésű rendezvény keretén belül. Már hétfőn megérkeztek a Hotel Palotába, s óriási sétákat tettek a Bükkben, hiszen Nagy Bandó András imádja a természetet. A Fedor Vilmos és Rózsa Edit által szervezett program csütörtök este vacsorával indult, majd pénteken a vendégek a belvárosban sétáltak, megtekintették többek közt a Színészmúzeumot, a színházat, a Deszkatemplomot, a Herman Ottó Múzeumot, a tapolcai fürdőt, a Vadasparkot és a diósgyőri várat. A vasárnap este tartott sajtótájékoztatón a művész lelkesen beszélt élményeiről, tapasztalatairól. "Kezd kialakulni bennem az a kép - mondta -, ahogy őrzöm Miskolcot." Elragadtatással beszélt a Bükk szépségeiről s a belvárosban szerzett élményeiről, és mindössze két "hibát" emelt ki: szerinte a sétálóutca fátlan, illetve csupasz, nincsenek padok és virágok, és a graffitik nagyon elcsúfítják az épületek falát. Fedor Vilmos még elmondta, hogy a Vendégségben Miskolcon következő vendégei olimpikonok lesznek. November második felében ér véget a rendezvénysorozat első esztendeje, ebből az alkalomból könyvet adnak ki az első tizenegy vendég látogatásáról, illetve a talkshowkról, a vendégek által készített fotókkal színesítve. A könyv megjelenése januárban várható.

Jetta