Díszkivilágítást kap a Múzeumok Éjszakájára a Fazola-Kohó

2017. június 24., 17:00

Miskolc-Újmassa

2017. június 24-én újra ünnepi fényárban fog úszni a Fazola-Kohó Miskolc-Újmassán. A Múzeumok Éjszakáján 17 és 23 óra között színes programokkal várják az érdeklődőket: nem csak világító ásványokban és a szentjánosbogarak rajzásában gyönyörködhetünk, de minden órában különleges éjszakai fáklyás vezetés keretében tekinthetjük meg a kohót. A látogatók a kovácsmesterséget is kipróbálhatják, de katonának, kovácsnak vagy kohásznak is beöltözhetnek, a mályi Madármentő Állomásnak köszönhetően pedig az éjszaka madaraival is találkozhatnak.

A rendezvény plakátja ITT tekinthető meg.

A fenti programokon túl a MAKadémia is kitelepül a helyszínre, és természetesen magával viszi a lángorgonáját és a robbanó festékesdobozait, de lehet majd alumíniumtárgyakat is önteni, vagy akár lávalámpát készíteni.

A MAKadémia plakátja ITT tekinthető meg.

A két esemény különlegességét fokozza, hogy az érdeklődők a LÁEV (20.30-kor, 21.30-kor és 22.30-kor) Lillafüredről induló éjszakai különjárataival is megközelíthetik a helyszínt.