A földönkívüli életről és az intelligencia kutatásáról lesz szó a MAB Klubban

2018. április 25., 17:30

MAB székház (Miskolc, Erzsébet tér 3.)

Prof. Dr. Almár Iván csillagász, űrkutató, a fizikai (csillagászati) tudományok doktora „A földönkívüli élet és intelligencia kutatásának helyzete és problémái” címmel tart előadás április 25-én 17:30-tól a MAB székházában.

A Bay Zoltán és Giordano Bruno díjas címzetes egyetemi tanár előadásában az alábbi kérdésekre kaphatunk választ:

- Miért lenne fontos tudni, hogy az élet és az értelem egyedüli szigete vagyunk-e a hatalmas Univerzumban?

- Hogyan történt a Földön kívüli élet és intelligencia kutatása az 1960-at követő évtizedekben?

- Új lehetőségek, új utak, új paradigma az asztrobiológia és a SETI vizsgálatok területén a 21. században.

- Mikorra várható eredmény, és egy felfedezés mennyiben változtatná meg az életünket?

A rendezvényről bővebb információ ITT olvasható.