Három napon át egyetemisták segíthetik az éhezőket

2019. április 3., 10:00

Miskolci Egyetem

AZ ÉHEZÉS NEM ISMERI AZ ÉVSZAKOT szlogennel indít gyűjtőakciót április 3-ától a Magyar Vöröskereszt és az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen („Universities Fighting World Hunger”) miskolci egyetemi csoportja.

A háromnapos kampány ideje alatt 9.00 és 14.00 óra között a főbejáratnál, a Galériánál és a "rácsos" büfénél várják az egyetemi polgárok tartós élelmiszerekből (pl.: lisztből, konzervből, száraz tésztból, olajból, stb.) álló adományait.

Újdonság, hogy idén már az egyetemhez legközelebb eső Tesco Áruházban is le lehet adni az adományokat, mindhárom napon 16.00 és 18.30 között.

Az adományokból készített öt-hat kilogrammos csomagokat a Magyar Vöröskereszthez beérkezett segélykérelmek alapján nehéz körülmények között élő nagycsaládokhoz, egyedülálló idősekhez juttatják majd el a szociális munkások.

Az esemény sajtóanyaga ITT olvasható.

Az esemény plakátja: