Dr. Glatz Ferenc az elmúlt 30 évről von mérleget a MAB Klubban

2015. november 25., 17:30

MAB-székház, Erzsébet tér 3.

A MAB Klub következő vendége Dr. Glatz Ferenc, aki „A rendszerváltás helye a magyar nemzeti történelemben. Harminc év a mérlegen” címmel fog előadást tartani 2015. november 25-én (szerdán) 17.30 órai kezdettel a Miskolci Akadémiai Bizottság Erzsébet téri székházában.

Az előadás összefoglalója:

Esetek, amikor a magyar állam, vagy a magyar kultúra meghatározó szerepet játszhatott a világtörténelemben. A sokat emlegetett belpolitikai és a keveset emlegetett világpolitikai mozgások szerepe a rendszerváltásban (1986,1990, 1994, 2014.) A politikai rendszerváltás megnyitotta a gazdasági és szellemi világpiacot, de segítette versenyképességünket is e piacon? Erős ragaszkodás a vesztett háború előtti és gyenge alkalmazkodóképesség a kialakuló új világrendhez. Felzárkózók és visszamaradók: 1970-2014. Túlzott hit a párt és az állam erejében? Jó és rossz helyi döntések, szerencsés és szerencsétlen világpolitikai körülmények között... Hogyan állunk a sokat emlegetett évszázados lemaradásunkkal a fejlett nyugati társadalmak életminőségétől (1970-2014)? Mennyiben oldották a közép kelet európai rendszerváltások a térségben a két évszázados nemzeti és az államhatár változások keltette konfliktusokat (1989-2013)? Politikai kultúrában visszatérés a hidegháború előtti, vagy az az 1944 előtti normákhoz, netán 1938-hoz? Vagy az euró atlanti, netán új keleti politikai rendszerekhez? Valóban olyan negatív a rendszerváltó generációk mérlege, mint azt az önkritikus idősek, vagy a kritikus fiataljaink mondják?

A rendezvényről ITT olvashat bővebben.