Nemzetközi konferencia az érdekérvényesítésről és a konfliktuskezelésről

2016. május 6., 09:30

Miskolci Egyetem XXXVII. előadó (Miskolc-Egyetemváros, A/3-A/4. épület között)

"GAZDASÁG vs. LAKOSSÁG Érdekérvényesítés és konfliktuskezelés az Európai Unióban és Magyarországon" címmel nemzetközi konferenciát tart 2016. május 6-án 9.30 órától a XXXVII. előadóban a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, valamint az Alternatív Konfliktuskezelési és Vitarendezési Interdiszciplináris Kutatóközpontja.

Témájának aktualitása és interdiszciplináris jellege miatt biztos, hogy a konferencia számos szakma - így a jogászok, közgazdászok, műszaki szakemberek - képviselői számára tud hasznos gyakorlati információkkal szolgálni. Az előttünk álló, 2020-ig terjedő időszak kiemelkedő gazdaságélénkítő csomagja ugyanis számtalan olyan jelentős projektet tartalmaz (autópályák, ipari parkok, gyárak, stb.), amelyek fokozott mértékben érintik az adott terület életét, ugyanakkor az eltérő érdekek okán konfliktushelyzeteket generálhatnak a gazdaság és a közösség szereplői (így a beruházók, a lakosság, a helyi önkormányzatok és a civilek)  között. A konferencia célja, hogy hazai és nemzetközi szinten a kormányzat, a gazdasági élet, a civilek és a tudományos szféra oldaláról betekintést nyújtson ezekbe a kérdésekbe, megmutatva egyben a lehetséges megoldási módokat és módszereket.

Külön megtiszteltetés, hogy az előadók között Pelczné Dr. Gáll Ildikó alelnök asszonyt (Európai Parlament), Dr. Szecskó József helyettes államtitkár urat (Igazságügyi Minisztérium), Oláh Gábor helyettes államtitkár urat (Nemzetgazdasági Minisztérium), Katona Zoltán igazgató urat (E.ON Erőművek Kft / Uniper Hungary Kft.), Dr. Herbai István mediátor urat (Partners Hungary Alapítvány) egyaránt köszönthetjük, csakúgy, mint német partnerintézményeink vezetőit is.  A Steinbeis Alapítvány intézményei közé tartozó Steinbeis Mediationsforum e.V., illetve a Steinbeis Beratungszentrum Wirtschaftsmediation a gazdasági mediáció, a nem privát szférában zajló tervezési és építkezési projektek konfliktushelyzeteinek feloldásában európai hírű szervezetek.

A konferenciára 2016. május hó 6. napján 9.30 és 13.30 óra között kerül sor a Miskolci Egyetem XXXVII. előadójában (Miskolc-Egyetemváros, A/3-A/4. épület között).

A tolmácsolás biztosított. A rendezvény magyar nyelvű, nyilvános és ingyenes, azonban előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni 2016. május 5-ig lehet az alábbi linken: