Csaknem 200 heves megyei középiskolás vett részt a Heves Megye Napján

2019. október 4.

Heves Megye Napja elnevezéssel állásbörzét és nyílt napot tartott intézményünk a Heves megyei Kereskedelmi és Iparkamarával közös szervezésben 2019. október 2-án. A szervezők a térségükben tapasztalható, főleg mérnök-munkaerőhiány kezelésére és egyetemünk gyakorlatorientált műszaki képzéseinek népszerűsítésére használták fel ezt az alkalmat.

A rendezvény egyik célja volt, hogy a Heves megyében működő nemzetközi nagyvállalatok és hazai KKV-k megfelelő számú és képzettségű munkavállalóhoz jussanak, és – mivel Heves megyében nincs műszaki képzés – a kamara ebben elsődleges partnerként tekint a Miskolci Egyetemre. A rendezvényen nem csak a Miskolci Egyetem mutatkozott be, de hevesi cégek (többek között az Apollo, az Aventics, a Bosch, a Mátrai Erőmű Zrt. és a Mátrametál) is állásbörze keretében várták egyetemünk hallgatóit.

Az egyetemünkre érkezett mintegy 200 egri és Eger környéki középiskolás labortúrán, interaktív bemutatókon keresztül ismerkedhetett meg a műszaki karokon folyó munkával.

A rendezvényen készült fotók:

A fotókat a Beiskolázási Központ készítette.