Egy kisteherautónyi adománnyal segítették egyetemünk polgárai az abaújiak életét

2020. december 21.

7 hátrányos helyzetű abaúji kistelepülés lakóinak Karácsonyát igyekeztek megszépíteni adományaikkal a Miskolci Egyetem polgárai. Az egyetem társadalmi felelősségvállalása jegyében, Prof. Dr. Horváth Zita rektor asszony kezdeményezésére indított adománygyűjtési akcióban egy kisteherautónyi ruha, cipő, iskolaszer, könyv, játék, tartós élelmiszer, takaró, táska és pipereholmi gyűlt össze, amelyet az egyetem képviselői már ki is szállítottak a baktakéki, a csenyétei, a fulókércsi, a hernádvécsei, a krasznokvajdai, a szalaszendi és a szemerei általános iskolákba, ahonnan az adományokat a települések vezető fogják továbbítani a rászorulóknak.

A nehéz sorsú gyerekek, szüleik és minden rászoruló nevében nagyon köszönjük az adományokat!

Az adományokról és azok átadásáról készült fotók: