Egyetemünkre látogatott a svéd nagykövet

2021. január 21.

A Miskolci Egyetemre látogatott Dag Hartelius, Svédország nagykövete 2021. január 20-án szerdán.

Miután találkozott Miskolc Megyei Jogú Város polgármesterével, ellátogatott intézményünkbe, ahol Prof. Dr. Horváth Zita rektor, Prof. Dr. Szűcs Péter általános rektorhelyettes, és Sándor Krisztina nemzetközi igazgató fogadták. Az egyetem vezetői bemutatták az egyetemet és a jövőbeli fejlesztési elképzeléseket a prominens vendégnek.

A találkozón a felek áttekintették a Miskolci Egyetem és a svéd egyetemek, kutatóintézetek közötti meglévő együttműködéseket, megvizsgálták ezen kapcsolatok elmélyítésének lehetőségeit, továbbá szó esett az újabb svéd oktatási és kutatási kapcsolatok kialakítását célzó lehetőségekről.

A Miskolci Egyetem vezetése kifejezte azon szándékát Dag Hartelius nagykövet úrnak, hogy szívesen fogadnánk svéd oktatókat, professzorokat intézményünkben, amellyel erősíteni kívánjuk nemzetköziesítési törekvéseinket.

Az eseményen készült fotók:

A videót és a fotókat a Beiskolázási Központ készítette.