Fényes sikert aratott a Miskolci Egyetem csapata az Online Országos Hegesztési versenyen

2021. június 4.

Idén online formában rendezte meg az immár hagyományosnak mondható Országos Hegesztési Versenyt a BME hegesztési szakosztálya. A versenyen induló csapatok közül a Miskolci Egyetem „CIÓ, KÁCIÓ, ÉLDISZLOKÁCIÓ” elnevezésű csapata első helyezést ért el.

A verseny célja az egyetemi hallgatók hegesztéshez kapcsoló elméleti és gyakorlati tudásának összemérése különböző tesztfeladatok, valamint ipari és egyetemi partnerek által összeállított tudományos és gyakorlati jellegű feladatok segítségével.

A versenyen a Budapesti Műszaki Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Nyíregyházi Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem 10 csapata vett részt. A versenyen induló csapatok közül a Miskolci Egyetem „CIÓ, KÁCIÓ, ÉLDISZLOKÁCIÓ” elnevezésű csapata első helyezést ért el (csapattagok: Veres Zsombor járműmérnöki alapszak, Felházi Máté, Móricz Áron, Török Márk nemzetközi hegesztő szakirányú továbbképzési szak). Felkészítőjük Kovács Judit, az Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet doktorandusza volt.

A győztes csapat és középen a felkészítőtanáruk: