Lányok Napja a Miskolci Egyetemen

2021. október 22.

A tavalyi online alkalom után, 2021. október 21-én ismét Lányok Napja - immár 9. alkalommal a Miskolci Egyetemen. Egy nap, amit csakis lányoknak találtak ki, amikor találkozhatnak szakemberekkel, és kipróbálhatják magukat és a képességeiket.

Minden középiskolás lány részére nyitva állt a lehetőség a csatlakozásra, hogy részt vegyenek egy napon, amikor a műszaki karok megnyitják az egyetemi laboratóriumaik kapuit a lányok előtt a tudomány és a technológia, a kutatás és az informatika területén.

A program regisztrációval indult, majd rövid megnyitó után került sor a Műszaki Földtudományi Kar, a Műszaki Anyagtudományi Kar és a Gépészmérnöki és Informatikai Kar labortúráira.

Az interaktív programok mellett a lányok sok hasznos információt is kapnak a továbbtanulási és karrier-lehetőségekről, mert a műszaki és informatikai területeken rájuk is szükség van!

A rendezvényen készült fotók itt tekinthetőek meg: