A Miskolci Egyetem is a European University Association (EUA) tagja lett

2021. november 19.

A European University Association (EUA), mely  több mint 800 egyetemet illetve rektori konferenciát tömörít  Európa 48 országból, elfogadta a Miskolci Egyetem tagfelvételi kérelmét így Egyetemünk 2021. októberétől az EUA teljes jogú tagjává vált.

A European University Association az európai egyetemek legkiterjedtebb képviseletét látja el az Európai Unió döntéshozó szervezetei felé, amelynek 50 országból több mint 800 intézmény a tagja. Célkitűzése és számos műhelyének programja: az európai uniós és más nemzetközi felsőoktatási intézmények közötti együttműködés elősegítése, kutatás-fejlesztés támogatása, akkreditáció, minőségbiztosítás, minőségirányítási értékelő program bevezetése, doktori programok projekt (DOC-CAREERS) koordinálása. Az EUA döntő szerepet játszik az Európai Unió felsőoktatási, kutatási és innovációs politikáinak alakításában, elősegíti a nemzetközi oktatási és kutatási hálózatok kialakulását, ennek megfelelően meghatározó szereppel bírhat a Miskolci Egyetem nemzetköziesítési tevékenységével kapcsolatban.