Egyetemünk kitüntettjei a Magyar Tudomány Ünnepén

2014. november 7.

Az MTA Miskolci Területi Bizottsága 2014. november 4-én „Új eredmények az élő természettudományban” címmel tartotta meg a Magyar Tudomány Ünnepe kapcsán szokásos ünnepi ülését. A rendezvényen az élő természettudományok területéről hangzottak el előadások, majd átadták a MAB díjait is.

Kiemelkedő, az MTA-MAB érdekében hosszú időn át kifejtett munkássága és eredményes tudományos tevékenysége elismeréseként MAB-Emlékérmet vehetett át Lakatos István egyetemi tanár, akadémikus, az MTA-MAB volt elnöke.

Tudományos eredménye és a MAB keretében végzett munkája elismeréseként Kitüntető Tudományos Díjban részesült Bíró György egyetemi tanár, valamint Földessy János egyetemi tanár, a MAB Föld- és Környezettudományi Szakbizottságának elnöke.

Eddigi kiemelkedő kutatómunkája elismeréseként 17 fiatal kutató részesült tudományos díjban, akik közül 9 fő a Miskolci Egyetem kutatója: Fejes Zsolt okleveles vegyész MAB-BorsodChem Tudományos Díjat, Havasi Virág szociológus MAB-MKB Tudományos Díjat, Jakab Nóra jogász MAB-ME Tudományos Díjat, Lukács Zsolt okleveles gépészmérnök MAB-Bosch Tudományos Díjat, Makó Judit matematikus MAB-Aluinvent Tudományos Díjat, Molnár Dániel okleveles kohómérnök MAB-Nándori Gyula Tudományos Díjat, Réti Balázs zongoraművész-tanár MAB-ME Tudományos Díjat, Sebestyénné Szép Tekla okleveles közgazdász MAB-Generali Tudományos Díjat, Somogyiné Molnár Judit okleveles környezetmérnök pedig MAB-Szentpáli István Tudományos Díjat kapott.

A díjakat Roósz András egyetemi tanár, a MAB elnöke és a díjakat felajánló cégek, szervezetek képviselői adták át.

Az ünnepségen készült fényképek: