Egy rövid, de annál jobb hír a jogászoktól

2022. január 12.

Újabb sikert értek el az Állam- és Jogtudományi Kar diákjai. Ezúton is gratulálunk az elért eredményekhez.

A 2021/22. tanév első félévében második alkalommal rendezték meg a Közigazgatási Eljárási Jogi Egyesület által szervezett Országos Közigazgatási Eljárási Jogi Jogesetmegoldó Verseny.

Az első fordulóból egyetemünk két csapata jutott tovább a döntőbe. Nekik három komplex jogesetet kellett megoldaniuk, majd tudásukról számot adniuk a szakmai zsűri előtt.

Végül a bíráló bizottság a Sáfrány Laura és Varga Zsófia Kincső (V. éves nappali tagozatos joghallgatók) által bemutatott megoldást második helyezéssel értékelte.

Intézményünk másik csapata, a Hegedűs Enikő, Molnár Laura Dalma és Maczkó Gábor trió (IV. éves nappali tagozatos joghallgatók) a negyedik helyezést érték el.