Utánpótlás az Egészségtudományi Karra a Ferencziből érkezik

2022. június 23.

Véget ért a 2021/2022-es tanév a Miskolci Egyetem Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikumában is.

Az ország egyik legnagyobb tisztaprofilú egészségügyi szakképző intézménye a Miskolci Egyetemhez tartozó Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum. A középiskola képzési profiljával lefedi az egészségügyi ellátórendszer szakember szükségletét. A Miskolci Egyetemhez tartozó intézmény arról is nevezetes, hogy 1957. szeptember 1-jén országosan is az elsők között indult el az intézményben az ápolóképzés. Mára a Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum egy korszerű, európai szintű épületben, jól felszerelt tárgyi eszközökkel, jól felkészült, magas szintű szakmai kompetenciájú tantestülettel végzi nevelő-oktató munkáját.

A tanévzáró ünnepséget Dr. Szilágyi Roland oktatási rektorhelyettes és Ádám Zoltán, az Oktatási és Minőségbiztosítási Igazgatóság igazgatója látogatta meg.

Képünkön jobbra a háttérben Ádám Zoltán és Dr. Szilágyi Roland.