1 perc ME: Először a GreenTechen - Vivát bölcsész! - Világrekord

2023. június 8.

Először a GreenTechen. Kiválóságaival és képzéseivel mutatkozott be a Miskolci Egyetem a zöld energia és a fenntarthatóság kérdéseivel foglalkozó országos szakkiállításon Zalaegerszegen. A GreenTech konferencián a műszaki karok mellett a miskolci gazdászok is részt vettek. Többszáz középiskolás tudta meg, hogy a Miskolci Egyetem a legjobb választás.

Vivát bölcsész! Oktatók és volt hallgatók idézték fel az elmúlt évtizedeket a miskolci bölcsészetképzés jubileumán. A kar alapításának 25., a miskolci bölcsészképzés elindításának 30. évfordulóját ünnepli a Miskolci Egyetem az idei tanévben. Prof. Dr. Kabdebó Lóránt mellszobrának felavatásával emléket állítottak a bölcsészkar nemrégiben elhunyt alapító dékánjának.

Világrekord. Közel 50 órán keresztül Elvis-dalokat énekelt a „miskolci Elvis” a Miskolci Egyetemen. A rendkívüli teljesítménnyel, hiszen éjjel-nappal énekelt és óránként csak 10 percet pihenhetett, megdöntötte a magyar csúcsot, és világrekordot állított fel.