Még szorosabb együttműködés, még versenyképesebb tudás

2023. november 30.

Tovább erősíti képzési együttműködését a Bosch kéziszerszámgyára és a Miskolci Egyetem. Kreditpontokat érő tantárgy lesz a Bosch gyakornoki programjában való részvétel – a többi között ez is szerepel a most aláírt együttműködésben, amelyet a felek a Miskolci Egyetemen láttak el kézjegyükkel. Tantárgyként is felvehetik majd a vállalat gyakornoki programjában való részvételt a hallgatók, a gyakornokok több mint fele állást kap a miskolci Bosch kéziszerszámgyárban – hangzott el az aláírás alkalmával.

Elismert tehetséggondozás, elismert tehetségek

2023. november 30.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács ünnepi ülésén elismeréseket vehetett át a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának és az Anyag- és Vegyészmérnöki Karának dékánja, valamint két miskolci jogászhallgató. A kitüntetéseket november 24-én Budapesten, a Zeneakadémia nagytermében vették át.

Adventi adománygyűjtés

2023. november 30.

A Miskolci Egyetem idei adománygyűjtése a támogatásra szoruló édesanyák és gyermekeik mindennapjait igyekszik megkönnyíteni: a 2023. december 1. és december 17. között tartó akció kedvezményezettje a Lorántffy Zsuzsanna Református Kismamaház, Családok Átmeneti Otthona.

Szorosabb kapcsolódási pontok a Miskolci Egyetem és a Sapientia között

2023. november 30.

Újabb szakterületekre terjeszti ki együttműködését a Miskolci Egyetemmel és a Soproni Egyetemmel a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE), amely a napokban frissítette a két magyarországi intézménnyel a partnerségét.

Három országos díj a miskolci jogász hallgatóknak

2023. november 29.

Az Országos Polgári jogi Jogesetmegoldó Verseny eljárásjogi szekciójában második helyezést, anyagi jogi szekcióban különdíjat, csapatban pedig egy második helyet szereztek a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói.

„Térképes időutazás” – kincsek a Magyar Földrajzi Társaság gyűjteményéből

2023. november 29.

A 150 éves Magyar Földrajzi Társaság térképgyűjteményéből nyílt tárlat a Miskolci Egyetemen. A „Térképes időutazás” országjáró vándorkiállítás célja a földrajzi ismeretterjesztés, a földrajz és honismeret népszerűsítése.

Gazdasági szemszögből a változó körülmények és az alkalmazkodóképesség

2023. november 28.

„Változó körülmények – Alkalmazkodóképesség” címmel rendezte meg XXI. szakmai napját a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara Pénzügyi és Számviteli Intézete. A plenáris ülésen az aktuális gazdasági-pénzügyi témák között napirendre került mások mellett a magyar haderőfejlesztés, a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségei, valamint a számvitel és a könyvvizsgálat szabályozásában meglévő ellentmondások kérdésköre.

Kísérleti fejlesztőt, társadalmi innovátort keresnek

2023. november 28.

A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium (TINLAB) tagjaként a Hálózat a Regionális Fejlesztésért Alapítvány kísérleti fejlesztőt / társadalmi innovátort keres. A társadalmi innovációs ügyek megoldása iránt elkötelezett jelentkezését december 15-ig várják.

Velünk dolgoztak – nyugdíjas fórum

2023. november 28.

Egykori kollégáinkat, nyugdíjasainkat látta vendégül a Miskolci Egyetem. A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének (FDSZ) Miskolci Egyetemi Szervezete idén is meghívta tagjait a fórumra.

Közösség, egészség, fenntarthatóság - Vállalkozói pályázat hallgatóknak

2023. november 27.

Kiemelten keresik a Közösségi tanulás, Mentális egészségmegőrzés és Fenntartható energia témakörökben ötletelő hallgatókat vagy csapatokat a START Programban, ami a fiatalok vállalkozóvá válását hivatott támogatni szakmai képzéssel, mentorációval és akár 8 millió forint értékű díjazással.