Roósz András: Az életműdíj csak egy állomás

2023. február 27.

Az űrben végzett kristályosítási kísérletekről, egyszerűbben megközelítve, a Miskolci Egyetemen készült magyar űrkemence megalkotásáról vált széles körben, mondhatni világszerte ismertté Dr. Roósz András. A kohómérnökként Miskolcon végzett, egykori Alma Materében azóta is oktató professor emeritus munkásságát nemrégiben Gábor Dénes-életműdíjjal ismerték el. Évtizedeken átívelő tudományos pályafutásáról csupán dióhéjban ad képet beszélgetésünk.

Az Év ősmaradványaként tér vissza a borostyán

2023. február 27.

A XX. Miskolci Nemzetközi Ásványfesztiválon, 2002-ben már szerepelt fő témaként a borostyánokról egy reprezentatív ásványkiállítás a Miskolci Egyetemen. Két évtized múltán újra erre a fosszíliára összpontosul a figyelem: a borostyán lett az Év ősmaradványa, ami reprezentatív kiállításon is látható majd a XXXI. Miskolci Nemzetközi Ásványfesztiválon március 11-12 között.

Magyarország az Európai Unióban, az Európai Unió a világban – pályázat 30 év alatti hallgatóknak

2023. február 27.

„Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban" címmel pályázatot írt ki a magyarországi felsőoktatási intézmények alap-, mester- vagy osztatlan képzésében részt vevő, valamint a Magyarországgal szomszédos államok magyar nyelven is oktató felsőoktatási intézményeinek 30 évnél fiatalabb, nappali vagy levelező tagozatos, aktív státuszú hallgatói számára az Országgyűlés elnöke, az igazságügyi miniszter és az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője.

„Nagy szükség van a kreatív gondolkodásra”

2023. február 26.

Pleschinger Gyula, a Monetáris Tanács tagja, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke azt kívánta a Miskolci Egyetemen végzett hallgatóknak a februári diplomaosztókat követően, hogy vigyék magukkal és őrizzék meg mindazt a lexikális tudást, a tanulás képességét, a gondolkodás képességét, a kreatív gondolkodás képességét, amit elsajátítottak az egyetemi évek alatt.

„A legszebb ünnepség az országban”

2023. február 26.

„Az egyetem a gazdaság számára kiemelten fontos. Egy olyan tudás háttér, amivel a mai rendkívül bizonytalan gazdasági helyzetben minden vállalkozásnak számolnia kell” – mondta Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) elnöke a Miskolci Egyetem februári diplomaosztóját követően.

„Az együttműködés az ipari szereplőkkel többlet tudást hozhat”

2023. február 25.

„Az együttműködés a gazdasági szférával és az ipari szereplőkkel, olyan többlet tudást hozhat be az egyetemre, aminek a beépítése a képzésekben növeli az oktatás színvonalát” – mondta Fükő László, az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kurátora a Miskolci Egyetem februári diplomaosztóján.

„Miskolc vezető ipari és felsőoktatási központ”

2023. február 25.

„A magyar kormány elkötelezett abban, hogy Észak-Magyarország tudásközpontjait megerősítse, és ebben Miskolcnak vezető szerepe van és lesz” – hangsúlyozta Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos a Miskolci Egyetem februári diplomaosztóján.

A talajtan központja lett Miskolci Egyetem

2023. február 25.

A Miskolci Egyetem adott otthont Magyar Talajtani Társaság rendezvényének, amely alkalommal szakmai szervezetekkel, cégekkel írtak alá támogatói szerződést február 24-én. A társaság élére a Miskolci Egyetem oktatóját, Prof. Dr. Dobos Endrét nevezték ki, így mostantól a Miskolci Egyetem lesz a kutatások, az oktatás és a szakmai munka fókuszában.

Küzdés, harcok és helytállás – Futsal MEFOB

2023. február 25.

Futsal-bajnokságon szurkolhattak az egyetemi csapatoknak a Miskolci Egyetem sportközpontjában, a Futsal MEFOB bajnokság első fordulójában.

„Büszkék vagyunk a hallgatóinkra”

2023. február 24.

„Egy egyetem legnagyobb sikerét azt mutatja, ha olyan tudással, tapasztalattal tudja felvértezni a hallgatóit, amivel bátran és jól tudnak boldogulni az életben” – fogalmazott Prof. Dr. Horváth Zita rektor a Miskolci Egyetem februári diplomaosztóján.