Számolhat velünk! Felvételi pontszámító kalkulátor a felveteli.uni-miskolc.hu oldalon

2023. február 3.

Tájékoztató jelleggel már most kiszámíthatóak a felvételi pontszámok a 2023-as és a 2024-es felvételi eljárásban a Miskolci Egyetem honlapján.

Örömből önkéntes, most díjjal jutalmazták

2023. február 1.

Az év önkéntese elismerést idén Kabai Bálint fordító és tolmács szakos hallgató kapta a Miskolci Egyetemen.

1 perc ME: Angolul az angolról - Berobbanó tudományterület - Online nyílt nap

2023. január 31.

Angolul az angolról - Az angol nyelvű kultúrát népszerűsítő Magyar Anglisztikai Társaság először tartotta vándorgyűlését a Miskolci Egyetemen. Berobbanó tudományterület - A fenntartható jövő legversenyképesebb szakmáit mutatta be nyílt napján a Műszaki Földtudományi Kar. Online nyílt nap - A Miskolci Egyetemen elérhető képzési kínálatból adott ízelítőt online nyílt napján az universitas.

Szélesre tárta kapuit a Miskolci Egyetem online megtartott nyílt napján

2023. január 31.

Mérnök, jogász, közgazdász, zenész, bölcsész vagy egészségügyi szakember? A Miskolci Egyetem széles körben kínál lehetőséget a személyes elképzelések megvalósítására! A nyolc egyetemi kar képzési kínálatát, a tanulmányi támogatások sokszínűségét, a hallgatók előtt álló karrierutakat, valamint a miskolci Egyetemváros mindennapjait meghatározó a sport- és diákéletet online nyílt napon mutatta be az universitas.

Elismerték a Miskolci Egyetem szelektív hulladékgyűjtési programját

2023. január 31.

Jó gyakorlatként, elismerő oklevéllel díjazták a Miskolci Egyetem szelektív hulladékgyűjtési programját, amely a Műszaki Földtudományi Kar és a MiReHu NKft. kísérleti projektjeként tavaly novemberben, az Európai Hulladékcsökkentési Hét idején indult.

Bevezetés a környezettudatos földtudomány világába

2023. január 27.

A megújuló energiaforrások felhasználása, a hulladékok újrahasznosítása, környezetkímélő nyersanyagkutatás, a természetes erőforrások fenntartható felhasználása, víz- és talajvédelem, geoinformatika… Címszavakban a Műszaki Földtudományi Kar sokszínű oktatási és kutatási tevékenysége, amelyet nyílt napon mutattak be a felvételi előtt álló középiskolásoknak.

Shakespeare-től a kanadistákig – nemzetközi anglisztikai konferencia az egyetemen

2023. január 27.

A Miskolci Egyetem első ízben adott otthont a Magyar Anglisztikai Társaság vándorkonferenciájának. A rangos esemény az angol nyelv és az angol nyelvű kultúra gyújtópontja a nemzetközi színtéren.

Újabb akadémikusát ünnepli a Miskolci Egyetem

2023. január 26.

Megtartotta akadémiai székfoglaló előadását Prof. Dr. Szűcs Péter, a Miskolci Egyetem általános és tudományos rektorhelyettese a Magyar Tudományos Akadémián. Május elején, amikor a testület levelező tagjává választották, úgy fogalmazott: mindent a Miskolci Egyetemnek köszönhet, a tudását, a diplomáját, a lehetőségeket, a felsőoktatásban töltött 40 évet.

Miért? – MERT egyszerű: hallgatók elhelyezkedését támogató mentorprogram

2023. január 26.

A Miskolci Egyetem a hallgatók támogatása érdekében együtt dolgozik a Magyar Egyetemi Reform Tehetségkezelés Programmal (MERT), ami a hallgatók munkaerőpiaci elhelyezkedését támogatja.

Önköltség: a legjobbaknak ösztöndíjként visszajár!

2023. január 25.

A 2023. évi általános felsőoktatási felvétel eljárásban felvett önköltséges hallgatók legjobb 10 százalékának a befizetett önköltség összegét pályázati úton ösztöndíjként visszautalja – döntött a Miskolci Egyetem. A sorrendet a felvételi összpontszám alapján határozzák meg a felvételi időszak lezárását követően.