Pénzügyszakmai, tudományos és üzleti kapcsolat

2022. december 15.

Stratégiai együttműködési megállapodást írtak alá a Miskolci Egyetem és a GRÁNIT Bank Zrt. vezetői. A szerződés szakmai gyakornoki helyeket, közös ösztöndíjprogramot és edukációs pénzügyi előadásokat biztosít az egyetemi hallgatók támogatása és pénzügyi tudatosságának erősítése céljából.

Célkeresztben a kistérségi kulturális és társadalmi innovációk

2022. december 15.

Ha egy város lehet „okos”, akkor egy régió lehet „kreatív” - erre az alapvetésre épül a Miskolci Egyetem ’Creative Region’ című Tématerületi Kiválósági Programja. A Bölcsészettudományi Kar vezetésével zajló projekt szakmai csoportjainak legújabb eredményeiről workshopon számoltak be.

Eperjesi emlékérem: a határokon átnyúló kapcsolat elismerése

2022. december 14.

„Magas szintű szakmai munkájáért és az Eperjesi Egyetem tevékenységéhez való jelentős hozzájárulásáért” emlékérmét vett át az Eperjesi Egyetem fennállásának 25. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora. Az emlékérmet az egyetemek között fennálló kapcsolatok ápolásáért és fejlesztéséért ítélte oda a szlovák intézmény.

A vegyipar fellendítése és az ipari kapcsolatok erősítése a jövő a gépészkaron

2022. december 14.

A Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának több évtizedes múltra visszatekintő tanszékeinek jubileuma alkalmat adott arra, hogy a kar a kulcspartnereivel a jövőt tervezze.

Hangverseny zárta a Miskolci Egyetem Karácsony 2022 programsorozatot

2022. december 13.

A Bartók Béla Zeneművészeti Kar szervezte karácsonyi hangversennyel kívánt boldog ünnepeket a Miskolci Egyetem valamennyi polgárának.

Szeretetadományokban is megmutatkozik a közösség összetartó ereje

2022. december 13.

A Miskolci Egyetem nemcsak a tudás, hanem a közösség campusa is. Az egyetemi polgárok karácsonyi adománygyűjtéssel vállaltak sorsközösséget a régióban élő rászorulókkal. Az összehangolt jótékonysági akció kedvezményezettjei idén a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Tiszáninneni Református Egyházkerület voltak. A jótékonysági Mikulásfutás és állatbarát adománygyűjtés ugyancsak a segítő szándékot fejezte ki.

1 perc ME: energiabiztonság, amerikai álom, Mikulás-napi futás

2022. december 12.

Energiabiztonság, amerikai álom és Mikulás-napi futás – 1 percben a Miskolci Egyetem történéseiről.

Kutatások, technológiai fejlesztések és duális képzés a megállapodás mögött

2022. december 12.

A korábban megkötött általános együttműködési megállapodás konkrétumait rögzítették a közelmúltban a Miskolci Egyem Gépészmérnöki és Informatikai Kar munkatársai és a dunántúli szélhelyű Verarbeiten Pausits Kft. vezetői, akiknek miskolci laborlátogatása alkalmával egyeztető megbeszélésekre is sort került.

Erős sikerek erőemelésben

2022. december 12.

Erőemelésben kiválóan teljesített a Miskolci Egyetem két hallgatója, az Egészségtudományi Kar negyedévese, Budai Kristóf Bence és a Gazdaságtudományi Karon tanuló Horvát Ádám.

Közösség- és nyelvfejlesztés

2022. december 12.

Az egyetemi tanulmányok egyik fontos része más kultúrák, más emberek megismerése. Kiválóan alkalmas erre az angol nyelvű klub a Miskolci Egyetemen, a Multilingual World Café.