A világ másik végén is elismerik a Miskolci Egyetemet

2022. május 27.

Az Új-Zélandi Nehézipari Mérnöki Kutató Intézet („HERA”) vezetésével nemzetközi pályázat készült: „Építőipar 4.0: Az Ipar 4.0 bevezetése az új-zélandi Aotearoa építőiparában” címmel az elkövetkező 4 évre, amelyet már el is fogadtak.

Ipar 4.0 szakmai díjjal ismerték el a Miskolci Egyetemet

2022. május 27.

Az ITM 2019-ben alapította meg az Ipar 4.0 szakmai díjat, amelyet az idén második alkalommal adnak át olyan szervezetek számára, amelyek ebben a témában jelentős sikereket értek el.

HR támogatásban és digitális képzésben született újabb megállapodás

2022. május 26.

A Miskolci Egyetem az EastJob Személyzeti Tanácsadóval és a Zenitech Hungary Kft-vel írt alá szakmai együttműködési megállapodást. Részben az oktatási paletta szélesítéséhez, részben az egyetem hatékonyabb működéséhez járulnak hozzá a kontraktusok.

Együtt a mérnökök utánpótlása érdekében

2022. május 25.

Újabb stratégiai megállapodással fűzte szorosabbra kapcsolatát a Krones Hungary Kft. és a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara. A közös munka keretében a szakdolgozati témavezetés és szakmai gyakorlat elvégzésének lehetőségén túl hamarosan a duális képzésre is kiterjesztik a kooperációt.

A zenész sportnagykövet: Baksi Viktória

2022. május 25.

Szolfézstanárnak készül a Bartók Béla Zeneművészeti karon, de mellette imádja a kézilabdát és a futást is. Közösséget kell építeni - mondja, amiben a muzsika is sokat segíthet.

Pályázatot hirdetett a Német Felsőoktatási Csereszolgálat

2022. május 25.

A DAAD német-magyar projektalapú kutatócsere program pályázati felhívást tesz közzé a 2023-2024-es évre, felsőoktatási intézmények és kutatóintézetek kutatócsoportjai között megvalósuló tudományos együttműködés elősegítésére.

Külföldi lehetőség hallgatóknak és oktatóknak

2022. május 24.

A CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) program ösztöndíj lehetőségeket kínál közép és délkelet-európai partneregyetemeken. Ez minimálisan egy hónapra vonatkozik, de arra is lehetőség van, hogy valaki akár két szemesztert is külföldön töltsön.

Mintegy 500 diák volt az idei Pünkösdi Nyílt Napon

2022. május 24.

Megtelt a XXXVII. előadó, ahová miskolci és környékbeli iskolákból érkeztek diákok a már hagyománnyá vált eseményre. Az előadások mellett labortúrán vettek részt, és a szerencsések kisebb-nagyobb ajándékokkal lettek gazdagabbak a tombolán.

Miskolci Egyetemi Dolgozói nap és Sportnap

2022. május 24.

Az elmúlt napokban a sporté volt a főszerep, hiszen itt rendezték nyolc sportágban az egyetemi és főiskolai országos bajnokság döntőit. Május 13-án pénteken már egy kisebb „felvezető” esemény is volt, ahol hazai csapatok, a karok és a különböző szervezeti egységek mérték össze sport- és gasztronómiai tudásukat.

Lesz kiért izgulnunk a EAGE Laurie Dake Challenge idei döntőjében

2022. május 23.

A Miskolci Egyetem öt fős csapata június elején másik öt csapattal mérkőzik a végső győzelemért. A döntőbe jutás már önmagában is hatalmas siker, nekünk pedig nincs más dolgunk, mint ehhez is gratulálni és szurkolni a továbbiakhoz.