2023. augusztus 21., 12:20
Fényfestéssel ünnepelt a Miskolci Egyetem. Az államalapítás ünnepén a Zenepalota épülete kapott idén is színes külsőt.
2023. augusztus 16., 09:40
A CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál idején a Miskolci Egyetem támogatásával ingyenesen látogatható CineVersity koncert és szabadidős program lesz a Csengey-kertben Mozgó mozival és GasztroPlaccal szeptember 2-9. között.
2023. augusztus 15., 10:45
A Miskolci Egyetem hallgatója, Tóth Anna első diósgyőri és miskolci atlétaként lehet ott Magyarország legnagyobb sporteseményén, a Budapesten rendezett XIX. Szabadtéri Atlétikai Világbajnokságon – jelentette be a sportoló miskolci sajtótájékoztatóján.
2023. augusztus 15., 07:20
A teljes idejű magyar állami ösztöndíjas képzésben részt vevő, szociális helyzetük alapján rászoruló hallgatók és a tehetséges diákok számára egyaránt több ösztöndíjlehetőséget kínál a Miskolci Egyetem.
2023. augusztus 14., 07:35
Dr. Krajnyák Enikő, a Közép-európai Akadémia kutatója és a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának PhD-hallgatója július 7-én elnyerte a strasbourgi Nemzetközi Emberi Jogi Intézet – René Cassin Alapítvány összehasonlító emberi jogi diplomáját az Intézet által szervezett 2023. évi emberi jogi képzésen.
2023. augusztus 11., 13:10
Idén szeptembertől újonnan induló szakirányú képzésekre és a korábbi népszerű kurzusokra is lehet jelentkezni a Miskolci Egyetemen. Mutatjuk azt is, hogy mit kínál a 2023/2024-es tanévben először az intézmény.
2023. augusztus 9., 11:15
Sztankovics Anna, a Miskolci Egyetem hallgatója a nagyon ellőkelő negyedik helyet érdemelte ki az 50 méteres mellúszás augusztus 7-ei döntőjében a kínai Chengdu-ban rendezett Egyetemi Világjátékok multisport eseményen.
2023. augusztus 8., 10:45
A kis- és középvállalkozások innovációs készségeinek az erősítése volt a fő célja annak a nemzetközi projektnek, amelyben a Miskolci Egyetem is részt vett. - Ötnapos ismerkedési táborba várja a Hallgatói Önkormányzata az elsőéveseket augusztus 27-e és 31-e között. - Látványos lépésekben újul meg és bővül európai szintű tudásközponttá az egykori egyetemi könyvtár épülete.
2023. augusztus 1., 11:35
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány a 2023/24-es tanévre újra kiírta ösztöndíjpályázatát a hátrányos szociális helyzetű, kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos, szakmai eredményt elért hallgatók támogatására. Az egy évre szóló, havi 50 ezer forintot jelentő ösztöndíjra a pályázatokat 2023. szeptember 15-ig lehet benyújtani.
2023. augusztus 1., 08:00
Az általános felvételi eljárásban 77 százalékkal több hallgató nyert felvételt a Miskolci Egyetemre 2023-ban az előző évhez képest. - Kutatási, fejlesztési és innovációs támogatás mellett szakemberek képzésével és doktori program indításával is támogatja a Miskolci Egyetem a termékeivel a világpiacon jelen lévő Wellist. - Egy héten át ismerkedtek az anyagokkal, a laborokkal és a vegyészettel a középiskolások az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar élménytáboraiban.