World Food Day 2021: eredmények

Vegyes eredménnyel zárult az őszi tartós élelmiszer gyűjtésünk: nagyjából az egyetem menzában elfogyasztott ebéd árával új rekordot állítottunk fel a valaha gyűjtött legmagasabb összegről. Az adományozott tárgyak össztömege azonban kisebb volt. Tavaly az őszi kampány négy nap volt, hanem ezen az évben három nap. És ezen a kampányban kértük az embereket, hogy ne lisztet (darabként 1 kg) adományozzanak, hanem más hasznosabb dolgokat, például tésztát (általában 500 g). Összesen 45.570 forintot (tavaly 44.040) és 355 kg élelmiszert (tavaly 708) adományoztak. A területünkön élő rászorulóknak a kiosztást november 4-én, csütörtökön tervezzük. KÖSZÖNÖM MINDENKINEK, aki részt vett!

Thank-you

The results of our World Food Day 2021 food drive were mixed: by roughly the price of a lunch in the University’s canteen we set a new record for the highest amount of money we have ever collected. The total weight of the items donated, however, was lower. This could be in part because we asked people not to donate flour (1 kg each), but other more useful items like pasta (usually 500 g). Also, last year the campaign was four days long and this year only three. In all, HUF 45,570 (compared to last year’s 44,040) and 355 kg of food items (compared to last year’s 708) were donated. Distribution to the needy in our area is scheduled for Thursday, November 4. A BIG THANK YOU TO EVERYONE who took part!

Dennis Engel