TDK a Modern Filológiai Intézetben

TDK-COLLAGE

2010. december 10-én délután, a könyvtárban tartotta intézetünk az éves TDK konferenciáját az Idegennyelvi és Fordítástudományi Szekcióban, melyen hat hallgató mutatta be pályamunkáját. Intézetünkből oktatók és hallgatók is szép számmal jelentek meg, hogy az érdekes előadásokat meghallgassák. A zsűri döntése alapján az első három helyezett jutott tovább:

I. NAGY ILLÉS: Liechtenstein gasztronómiája nyelvi megközelítésben. Konzulens: Dr. Kriston Renáta, egyetemi docens

II. TÓTH DÁNIEL: Requiem egy álomért – A mű és annak filmadaptációjának összehasonlítása,
elemzése. Konzulensek: Dr. Harry Edward Bailey, egyetemi docens és Sasvári Anna, nyelvtanár

III. HOFFER BARBARA: James Joyce Ulysses magyar fordításainak összehasonlító elemzése. Konzulens: Dr. habil. Dobos Csilla, egyetemi docens

Gratulálunk minden versenyzőnek a színvonalas dolgozatához és előadásához, a helyezetteknek pedig jó munkát kívánunk az országos versenyig a dolgozatuk csiszolásához!