Az alábiakban lehet letölteni a képzések óra-, illetve konzultációs rendjét. Az egyes órarendek tartalmazzák a terembeosztást is, de mint Önök is tudják a pandémia miatt 2021. 03. 01-ig az egyetemeken digitális, távolléti oktatási rend van érvényben, tehát az óráik egyelőre távoktatási formában lesznek megtartva.
A NAPPALI tagozatos órarendi háló Kulturális antropológia BA valamint Kulturális antropológia MA I-II. képzésben résztvevő hallgatók számára.
KVAT_orarend_2021_nappali_tavasz_20210202.docx
A LEVELEZŐ tagozatos konzultációs rend a Kulturális antropológia MA I-II. képzésben résztvevő hallgatók számára.
KVAT_levelezo_konzultacios_rend_2021_tavasz_20210202.docx
Média-, Mozgókép és Kommunikációtanár képzés osztatlan NAPPALI és LEVELEZŐ órarend, továbbá mester képzés LEVELEZŐ konzultációs rend
Média_Mozgókép_Kommunikációtanár_2021_tavasz_nappali_és_levelező_20210202.docx
Ha érdekel a kulturális antropológia alapszakos képzés nézd a képzés aloldalát!
Magyarországon egyedülálló alkalmazott társadalomtudományi alapképzés 2021 őszo szemeszter.
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság 2019. június 28-i ülésén támogatta a Miskolci Egyetem beadványát az egyetem kulturális antropológia alapszakának beindításáról. Az Oktatási Hivatal az FNYF 284-10/2019 (július 4.) határozatában a kulturális antropológia alapszakot a Miskolci Egyetemen nyilvántartásba vette és engedélyezte. Így a 2020/2021-es tanévtől Magyarországon egyetlen helyszínen, a Miskolci Egyetemen tanulhatnak a diákok alap (BA) szakon kulturális antropológiát. A leendő kulturális antropológusok – ahogy a korábban végzettek is - a vállalati, az állami/önkormányzati és a civil szférában egyaránt sikeresen hasznosítják tudásukat.
A megújuló hároméves képzés célja olyan gyakorlati társadalomtudományi tudással rendelkező kulturális antropológusok képzése, akik nem csak képesek felismerni a kulturális-társadalmi élethelyzeteket jellemző főbb problémákat, folyamatokat, konfliktusokat, de azon vizuális kutatási eszköztárral is rendelkeznek, amely birtokában hatékony módon képesek az összefüggések megértésére, elemzésére és megoldási javaslatok kezdeményezésében való részvételre, illetve a végrehajtásban való közreműködésre egyaránt. A szakon végzett diákok a megszerzett tudásukat és kompetenciáikat hatékonyan alkalmazhatják majd az állami, önkormányzati, civil-nonprofit és piaci-vállalkozói szféra különféle területein.
„Gondos előkészítéssel összeállított képzésünk felkészíti diákjainkat a 21. század gyorsan változó világában a munkaerőpiaci elvárásokra, amely során bizonyíthatják, hogy a kulturális érzékenység bármely környezetben hatékony kompetencia. A Miskolcon végzett kulturális antropológusok a vállalati szférában a marketing és a HR területén helyezkedhetnek el jó esélyekkel, dolgozhatnak területfejlesztési projekteken az önkormányzatoknál is, miképp a civil szervezetek munkáját is hatékonyan képesek ellátni, például az oktatás területén.” – nyilatkozta dr. Kotics József, a Miskolci Egyetem Antropológiai és Filozófiai Tudományok Intézetének igazgatója a szakindítás kapcsán.
További információ:
Dr. Kotics József
(telefon: 70 609 8221 e-mail: kotics.j@gmail.com)
Intézetigazgató
Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kar
Antropológiai és Filozófiai Tudományok Intézete
Web: http://kvat.uni-miskolc.hu
E-mail: btkvat@uni-miskolc.hu