Megtekinthetőek a 2019 júniusi diplomaátadó ünnepségek fotói és videói

2019. július 19.

A 2019. június 27-ei délelőtti (BTK, BBZI) és délutáni (ÁJK, EK), valamint a 2019. június 28-ai délelőtti (MAK, GÉIK) és délutáni (MFK, GTK) diplomaátadó ünnepségeken készült fotók és videók az alábbiakban érhetőek el (ill. tölthetőek le).

400 milliós támogatást nyertek el az egyetem Kiválósági Központjai

2019. július 17.

A felszín alatti természeti erőforrások hatékonyabb kiaknázását és hasznosítását előmozdító kutatás-fejlesztésekre összpontosít a Miskolci Egyetem új projektje, mely a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által hirdetett Tématerületi Kiválósági Program támogatásával valósul meg.

Elstartolt a Solar Decathlon, szurkoljunk a SomeShine csapatnak!

2019. július 16.

Három kontinens, nyolc ország, huszonhét felsőoktatási intézmény és közel 400 versenyző részvételével kezdődött meg 2019. július 12-én Szentendrén a Solar Decathlon Europe 2019 (Szoláris falu) elnevezésű egyetemi innovációs házépítőverseny.

Farewell Reception - Elbúcsúztak a végzős külföldi hallgatók

2019. július 10.

Vidám összejövetel keretében búcsúztak és ünnepeltek a végzős külföldi hallgatók 2019. június 25-én a Miskolci Egyetem Szenátustermében. A rendezvényen felidézték az itt töltött évek legemlékezetesebb pillanatait, közösen énekeltek, majd egy táncot is bemutattak.

Megtekinthető a gépész díszoklevél-átadó ünnepség felvétele

2019. július 6.

Ezen a felületen tekinthető meg a Gépészmérnöki és Informatikai Kar vas-, gyémánt- és aranyoklevél-átadó ünnepségének felvétele.

AMPER 2019

2019. július 4.

Idén ismét belekóstolhatott az egyetemi bulik hangulatába mindenki, aki részt vett a június 14-én tartott aMpEr Felvételi Juniálison. Az egyetemi Díszaulában és Díszudvaron tartott fesztivál során az egyetemünkre jelentkezett középiskolások szórakozva ismerkedhettek meg leendő hallgatótársaikkal és a karok képviselőivel.

Idén is élőben közvetítettük a júniusi diplomaátadó ünnepségeket

2019. június 21.

Az utóbbi években már megszokott módon a 2019. június 27-én (csütörtökön) és 28-án (pénteken) – mindkét napon 10.00 és 14.00 órai kezdettel – tartandó diplomaátadó ünnepi szenátusülések az interneten megtekinthetőek.

Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ nyílt az egyetemünkön

2019. június 11.

A korszerű anyagokra és vizsgálataikra, a modern anyagtechnológiákra, valamint az intelligens irányításra és automatizálásra fókuszál az az új központ, amelyet egy 5 milliárd forintos program egyik eredményeként a minap adtak át a campuszon.

Sikeresen zárult a Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 Konferencia

2019. június 4.

14 szekcióban több mint száz előadás hangzott el azon a konferencián, amellyel az Észak-kelet Magyarországon és a régión túl tevékenykedő, műszaki tudományos kutatást folytató személyek számára kívántak lehetőséget biztosítani a szervezők az aktuális munkáik, kutatási eredményeik bemutatására.

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

2019. június 4.

A vasúti járműgyártással és -javítással foglalkozó miskolci cég és az egyetem kapcsolata a 2000-es évek elejére nyúlik vissza, amikor több apróbb technológia fejlesztési feladat megoldásában vettek részt az egyetem szakemberei. Az együttműködés az eltelt csaknem két évtized alatt egyre szorosabbá vált, és nem csak a képzésre és a szakmai gyakorlatokra, de a technológia fejlesztésben való részvételre, valamint közös K+F feladatok megvalósítására is kiterjedt.