kiemelt

III. Egyetemi Tavaszi Fesztivál – részletes program

2024. március 13.

Hangversenyek és előadások március 26–június 6. között a Miskolci Egyetemen, a Zenepalotában, az Edelényi Kastélyszigeten, a Borsodi tájházban, a Miskolci Akadémiai Bizottság székházában és a miskolci Művészetek Házában. A III. Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál részletes programja >>

Számít a vélemény! – Oktatói munkát értékelhetnek a hallgatók

2024. március 18.

A Miskolci Egyetem oktatóinak munkáját kérdőív kitöltésével véleményezhetik a hallgatók március 4-e és április 10-e között. Az anonim felmérés célja, hogy a diákok álláspontjának megismerésével hozzájáruljon az egyetemen folyó oktatás színvonalának növeléséhez.

Állami elismerések az elhivatott szakmai munkáért

2024. március 18.

A Miskolci Egyetem oktatói közül hárman vettek át állami elismerést nemzeti ünnepünkön, március 15-én Budapesten.

Töretlen a felvételizők bizalma a Miskolci Egyetem képzései iránt

2024. március 18.

A Miskolci Egyetemet 6735 jelentkező választotta a 2024 februárjában zárult felsőoktatási jelentkezési időszakban, közülük 3613-an jelölték első helyen az universitas valamelyik képzését, ez a szám lényegében megegyezik a tavalyival. A hagyományosan népszerű műszaki, jogi, gazdasági és egészségügyi képzések mellé idén felzárkózott a pedagógusképzés, és a várakozáson felüli számban szeretnének bejutni az először szeptemberben induló kortárs könnyűzenei képzésre is.

Tanulmányi elismeréseket adtak át a Miskolci Egyetem karai a nemzeti ünnepen

2024. március 14.

Tanulmányi emlékérmeket adtak át a Miskolci Egyetem karai a március 14-i nyilvános ünnepi szenátus ülésen. Az eseményen összesen 224 hallgató részesült elismerésben.

Egyetemi tavaszi fesztivál – zene mindenkinek!

2024. március 13.

A zeneszerető közönség széles körét megszólító programokat, világjáró művészek és fiatal virtuózok produkcióit egyaránt kínálja a március 26-án induló III. Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál. A komolyzenei műfaj sokszínűségét reprezentáló eseménysorozat külön figyelmet fordít a gyermekek zenei világának a szélesítésére.

Húsvéti hangolódás – hangverseny az edelényi kastélyban

2024. március 12.

A III. Miskolci Egyetemi Tavaszi fesztivál előhangversenye az edelényi L'Huillier–Coburg-kastélyban március 16-án, szombaton este 6 órától. Közreműködnek a ME Bartók Béla Zeneművészeti Karának növendékei.

Műszaki képzéseivel újabb nemzetközi rangsorba került be a Miskolci Egyetem

2024. március 8.

A Miskolci Egyetem felkerült az európai felsőoktatás mérnöki programjait értékelő European Ranking of Engineering Programs listájára. A 27 ország egyetemének műszaki képzéseinek teljesítményét összevető rangsorban a Miskolci Egyetem vegyészmérnöki, gépészmérnöki, villamosmérnöki, mérnökinformatikus, anyagmérnöki és környezetvédelmi képzéseivel szerepel.

Hajtástechnikai labor erősíti a műszaki képzés gyakorlati oldalát

2024. március 8.

Hajtástechnikai és lineáris technikai labor kiépítését támogatja a Power Belt Kft. a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán. A műszaki képzés gyakorlati területét erősítő szakmai megállapodás megkötését március 8-án jelentették be Miskolcon.

A drágakövektől az ősmaradványokig

2024. március 6.

A Miskolci Ásványfesztivál 40. alkalommal nyitja meg kapuit a Miskolci Egyetemen március 9-én. A kétnapos jubileumi esemény beharangozó sajtótájékoztatóján a rendezvény szervezésében oroszlánrészt vállaló Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar dékánja, Prof. Dr. Mucsi Gábor beszélt a fontosabb programokról. Videóinterjúnk >>