Újra megnyitotta kapuit a Miskolci Egyetem az Országos Tudományos Diákkör versenyzői számára, akik a következő napokban a gazdaságtudomány területén végzett kutatásaikkal és tanulmányaikkal mérik össze tudásukat.
A megnyitó a Gazdaságtudományi kar hagyományápoló Gazdász himnuszával indult, melyet az Erkel Ferenc Rézfúvós Kvintett adott elő.
Ezután Bánné Dr. Gál Boglárka, a Vármegyei Közgyűlés elnöke beszélt, aki elmondta, hogy az a tudás, ami előre viszi az emberiséget, hatalom, ami a közjót és a nemzet érdekeit szolgálja és soha sem egyéni érdekeket képvisel. Azt kívánta a versenyzőknek, hogy szárnyalják túl elvárásaikat, és tegyék még magasabbra a lécet.
Prof. Dr. Weiszburg Tamás, egyetemi tanár, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke szerint a Miskolci Egyetem különösen csodálatos hely, tele hagyományokkal, ahol 250+ év hagyománya találkozik az OTDK több mint 70 éves hagyományával. A hagyományokat pedig nem csak őrizni, hanem megélni is kell. Az OTDK folyamatos működése mögött az az igény áll, amely a TDK létrejöttét is elősegítette és azóta is fenntartja: legyen egy szabad gondolkodási lehetőség mentor és tanítványa között.
A következő felszólaló Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora volt, aki elmondta, hogy nincs nagyobb öröm és boldogság egy egyetemi vezető életében, mint amikor egy ilyen nagy múltú mozgalom életében jelen lehet az intézmény. A rektor hangsúlyozta, hogy itt mindenki nyer és a tudományt együtt ünnepli:
Azok a tudósok, akik hozzátesznek a világunk jobbátételéhez, itt vannak az OTDK-n.
Dr. Takácsné Dr. György Katalin, az OTDT Közgazdaságtudományi Szekciójának elnöke beszédében kiemelte, hogy idén rekord számú, 713 nevezés érkezett a konferenciára 634 szerzőtől, akik 38 intézményt képviselnek. Megosztotta a közönséggel, hogy számára a tudomány legfontosabb alappillérei a múlt ismerete, a párbeszéd fontossága és az egymás meghallgatásának szükségessége.
A rendezvényen Dr. Kincses Áron, a KSH elnöke megtartotta “Statisztika a tudomány szolgálatában” című előadását, majd átadták a Roska Tamás Emlékérmet Dr. Fenyves Noémi Dórának, aki bemutatta a díjat érdemlő, “A genetikai alapú, személyre szabott táplálkozás fogyasztói elfogadása” című munkáját.
Az eseményt végül Veresné Dr. Somosi Mariann, a 37. OTDK Gazdaságtudományi Szekciójának ügyvezető elnökének beszéde zárta, aki hangsúlyozta, hogy az egyetemi lét legfontosabb stratégiai küldetése a tehetséggondozás, melynek az egyik megoldása, útja az OTDK. Szerinte az oktatók feladata, hogy hozzásegítse a tanulókat a saját ítélőképességük használatára.
A 37. OTDK Gazdaságtudományi Szekciójának versenye kedd estig tart. Az ünnepélyes zárórendezvény szerdán lesz, amelyen átadják a díjakat a legjobb fiatal tudósoknak.