ESG honlap fej 2025 képzés
ME

ESG tanácsadó részismereti képzés

  • ME
  • ESG tanácsadó részismereti képzés

A képzés akkreditációja folyamatban!

 

A képzés bemeneti feltételei:

Az ESG tanácsadó képzésben természettudomány, agrártudomány, gazdaságtudományok, jogi, műszaki képzési területen legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) vagy osztatlan képzésben szerzett szakképzettséggel és oklevéllel rendelkezők vehetnek részt.

Képzés célja:

A képzés során a résztvevők megismerkednek az ESG szemlélet gyakorlatba átültetésének feltételeivel, lehetőségével, valamint módszereivel a gazdaság különböző területei, ágazatai vonatkozásában. A képzés során kiemelt figyelmet fordítunk a vállalatok és szervezetek által a fenntartható működést, valamint hosszútávú értékteremtést célzó és egyben a piaci kihívásokra adandó válaszok, illetve gyakorlatok adaptálási megoldásaira.

Oktatott ismeretek és tématerületek:

  • a fenntarthatósági alapozó ismeretkörben: fenntarthatósági alapkérdések, ökológiai, gazdasági, szakpolitikai és társadalmi vonatkozások, és az ESG főbb ágazati vonatkozásai;
  • az ESG jogi, pénzügyi és gazdasági speciális ismeretkörben: nemzetközi és hazai ESG irányelvek és rendeletek, szabályozók, standardok, jogi és etikai kérdések, a fogyasztói magatartásvizsgálat szabályai, az ESG finanszírozás, ezen belül a tőkepiacok, pénzpiacok, befektetések, hitelezés, hitel és kötvények, ESG minősítők témaköre;
  • a mindenkori magyar ESG szabályozás jogi és szakmai tartalma;
  • a digitális transzformáció és MI szerepe, az ESG keretrendszerben a digitális eszközök, a kiberbiztonság, az adatvédelem, az ESG szoftver, az ESG menedzsment platform használata;
  • a vállalati szintű ESG szakmai ismeretkör keretében: kutatásmódszertani alapok, a projektmunka, az ESG ütemterv készítése, továbbá a fenntarthatósági kérdések a vállalatmenedzsmentben, valamint az értéklánc és az ESG kapcsolata.

Helyszín:

Miskolci Egyetem

A képzés kezdete: 2025. szeptember

A képzési napok tervezett ütemezése: pénteki és szombati napokon (kivéve ünnepnapok)

Újabb csoportok indulása: A képzések szeptemberben és februárban indulnak minden félévben amennyiben a jelentkezők száma meghaladja a 10 főt.

Időtartam: 224 óra, 4 hónap

A képzés része egy legalább egyhónapos, a képzési időtartamba be nem számító szakmai gyakorlat.

A képzés díja: 550.000 Ft

A képzés elvégzése után

Az Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) által akkreditált képzés elvégzése után a résztvevő képes lesz:

  • értelmezni az ESG beszámoló tartalmát és az azt érintő kérdéseket,
  • támogatni és biztosítani a jogszabályi megfelelést,
  • segíteni az ESG beszámoló mellékletét képező kérdőív értelmezését,
  • segíteni a szükséges adatok begyűjtését,
  • el(ő)készíteni a válaszokat az ESG beszámolóhoz,
  • támogatni az ESG beszámoló tanúsítási folyamatát.

Végzettség:

ESG Tanácsadó részismereti képzés: ESG tanácsadó mikrotanúsítvány

Információk az ESG tanácsadói akkreditációról:

Az ESG tanácsadói akkreditáció vonatkozásában az alábbi rendeletek az irányadók:

Az ESG tanácsadóként történő akkreditálás követelményrendszeréről szóló 29/2024. (VIII.8.) NGM rendelet,

Az ESG tanácsadóként történő akkreditálás eljárási szabályairól és az ESG tanácsadók nyilvántartásáról szóló 11/2024. (VIII. 8.) SZTFH rendelet

A képzés tematikája:

ESG képzés

ESG konferencia 2024

A Miskolci Egyetem konferenciát rendezett az ESG – Environmental (környezeti), Social (társadalmi) Governance (irányítási) – irányelv mögött rejlő tartalomról és a benne rejlő gazdasági és társadalmi lehetőségekről. A kezdeményezéshez társszervezőként a CASE Egyesület, a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség, valamint a Stradamus Zft. csatlakozott.

Az esemény nemcsak az aktuális kihívásokat és szabályozást kívánta megvilágítani, hanem gyakorlati példákat és megoldásokat is bemutatott a környezeti fenntarthatóság, a körforgásos gazdaság és a társadalmi felelősségvállalás, valamint az esélyegyenlőség összefüggéseinek témakörében.

ESG törvény

További információk
Dr. Zákányiné Dr. Mészáros Renáta