Kitartás, kölcsönös tisztelet, szakmai támogatás - Diplomaátadók a MFK-n, az AVK-n, az ÁJK-n és a BTK-n

2024. február 8.

A Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar, az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar, az Állam- és Jogtudományi Kar, valamint a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar végzős hallgatói vették át oklevelüket a Miskolci Egyetem nyilvános ünnepi szenátusülésén július 8-án délután. Az eseményen adták át a karok doktori címeit, a címzetes egyetemi docens és a Professor Emeritus címeket, továbbá a Kiváló Oktató- és Becsületdiplomákat.

A Szent István Tudományos Akadémia tagjává választották Prof. Dr. Kocsis Károlyt

2024. február 8.

Tagjainak sorába választotta a Szent István Tudományos Akadémia Prof Dr. Kocsis Károly akadémikust, a Miskolci Egyetem egyetemi tanárát, a Földrajz-Geoinformatikai Intézet igazgatóját, a Miskolci Akadémiai Bizottság jelenlegi elnökét.

"Tudás nélkül nem teljes az emberi élet" – Diplomaátadók a GTK-n és az ETK-n

2024. február 8.

A Gazdaságtudományi Kar és az Egészségtudományi Kar végzős hallgatói a Miskolci Egyetem szenátusának nyilvános ülésén vették át diplomájukat február 8-án délelőtt. Az ünnepélyes eseményen adták át a karok doktori és habilitációs okleveleit, a Kiváló Oktató- és Becsületdiplomákat, valamint a Bosch-díjat is.

Külföldi diákok felé népszerűsíti képzési kínálatát a Miskolci Egyetem

2024. február 8.

Új lehetőségek felé nyit nemzetközi képzési stratégiájában a Miskolci Egyetem, amely együttműködési megállapodást kötött a Nemzetközi Diákok Előkészítő Intézetével. Videós összefoglalónk a az együttműködésről >>

Teniszcsarnokkal bővül az egyetemi sportélet

2024. február 7.

Az Európai Egyetemi Játékokra készülve bővíti sport infrastruktúráját a Miskolci Egyetem. A részletekről Boda Péter, az intézmény Üzemeltetési, Sport és Kollégiumi Igazgatóságának vezetője számolt be. Videós interjúnk >>

Kooperatív kurzusok a fenntarthatóságért

2024. február 7.

Átfogóan vizsgálja a fenntarthatóság kérdéseit a 2023/2024-es tanév második félévében meghirdeti közös kurzusain a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem és a Soproni Egyetem. A kurzusokhoz nincs szükség előképzettségre, a hallgatók szaktól függetlenül jelentkezhetnek február 12-ig.

Kortárs könnyűzenei képzés a Miskolci Egyetemen

2024. február 6.

Kortárs könnyűzenei képzés indul szeptemberben a Miskolci Egyetem és a Póka Egon Művészeti Akadémia együttműködésében. A Magyar Zene Házában a képzés elindítását bejelentő sajtótájékoztatón készült videós összefoglalónk >>

Új szakok és képzések is indulnak a Miskolci Egyetemen – február 15-ig lehet jelentkezni

2024. február 5.

Újabb alap-, osztatlan és mesterképzésekkel is bővült a Miskolci Egyetem oktatási kínálata. Az újdonságok már megjelentek a felvi.hu-n a 2024. évi Felvételi tájékoztató kiegészítésében. A szeptemberben induló képzésekre február 15-ig lehet jelentkezni!

Fontos feladat piacképes tudást kínálni

2024. február 5.

Újabb alap-, osztatlan és mesterképzésekkel bővül az oktatási kínálat az idei felvételi időszakban a Miskolci Egyetemen, amely nyolc karon már most is több mint 300 képzéssel várja a diákokat. Többek között erről is beszélt az egyetem rektora, Prof. Dr. Horváth Zita a boon.hu podcastjában.

Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2024 konferencia

2024. február 5.

A Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2024 konferenciát 2024. május 22-én rendezzük meg.